A MÁV eddig 37 darab BZ-motorkocsit állított vissza a forgalomba a január 23-án leállított 92 közül. A vonatközlekedést teljes mértékben idén szeptember-október körül állítják vissza az érintett vonalakon – hangzott el a vasúttársaság szerdai sajtótájékoztatóján.
A menetrendszerinti közlekedés biztosítása (buszokkal illetve nagyteljesítményű mozdony vontatta szerelvényekkel) ezeken a vonalakon március 31-ig 110 millió forintjába került a MÁV-nak, és a vonatközlekedés teljes visszaállításáig havi ötmillió forintos költséggel számolnak.
A még felújítás alatt lévő motorvonatok ismételt forgalomba helyezése azért húzódik az eredetileg tervezettnél tovább, mivel a meghibásodott tengelyek cseréjén kívül egy általános külső-belső felújításon is átesnek. A MÁV kalkulációi szerint csak a tengelycsere 200 millió forintba kerül majd a társaságnak – adta hírül az origo.hu
Orbán Balázs a hétvégi időköziről: kipróbáltak valami mást, amiról kiderült, hogy nem működik + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!