Az átlag mögött azonban egyre nagyobb szóródás figyelhető meg. A nyaralni utazók 26 százaléka még 500 eurót sem költ a pihenés során, 14 százalékuk viszont több mint 1500 eurót ad ki ezen időszak alatt. A férfiak többet költenek (átlagosan 1049 eurót), mint a nők (951 eurót), a nyugati tartományokban lakók szintén többet (1027 eurót), mint a volt NDK területén élők (918 eurót). Némileg meglepő, hogy egy főre számítva nem az egyedül útra kelők adják ki a legnagyobb összeget a nyaralás során (1133 eurót), hanem a gyermektelen (házas)párok (1176 eurót).
A gazdaság gyengesége és a munkaerőpiac rossz állapota miatt egyre többen spórolnak a nyaraláson – magyarázza az eredményeket Horst Opaschowski, az intézet igazgatója. Persze sok függ a célországtól. Az USA-ba vagy Kanadába utazók még mindig 107 eurót adnak ki naponta, és 71 euróval Spanyolország is az átlagnál drágábbnak számít. A jugoszláv utódállamok tengerpartján ezzel szemben csupán 51 a napi átlag.
Az olcsóbb államok – Horvátország és Szlovénia mellett Bulgária, Török- és Görögország – iránt egyre nagyobb az érdeklődés, miközben Spanyolország hovatovább túlságosan drágának számít a németeknek. A közepes árfekvésű nyaralások iránt évek óta csökken a kereslet – mutatnak rá a Netzeitung által idézett idegenforgalmi szakemberek, akik szerint a nyaralások általában egyre rövidebbek, olcsóbbak és spontánabbak lesznek. (VG)
Marozsán Fábián őrületes csatája helyett Tóth Tiborral foglalkozott a Davis-kupa oldala














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!