Szász Károly: Egy határozattal függ össze a támadás

A mai nap folyamán készülő felügyeleti határozattal függ össze a személyem elleni fizikai támadás - közölte Szász Károly. "Egy több mint húszoldalas titkos jelentés jutott a birtokomba, mely rólam szóló mocskolódásokkal, valótlanságokkal van tele", mondta el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnöke a Szent János Kórházban, közvetlenül a műtétje után a sajtó képviselőinek.

MTI
2003. 06. 16. 13:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzátette: hétfőn a kora reggeli órákban három ismeretlen férfi megállásra kényszerítette gépkocsiját, majd autójából kiszállva botokkal bántalmazták. „A támadás során az ismeretlen férfiak magukkal vitték mobiltelefonomat”, közölte.

Kérdésre válaszolva kijelentette: sok mindent sejt a háttérben, hogy milyen indokból támadhatták meg, de konkrét nevet és személyeket nem kívánt megnevezni. A titkos jelentés, valamint a nap folyamán készülő felügyeleti határozat tartalmáról szintén nem adott felvilágosítást. „Szakmailag jól dolgoztam, nem értem, mi lehet a háttérben, de már ezen a héten munkába állok”, jelentette ki az elnök.

Deák Tamás adjunktus az MTI-nek elmondta: az elnök a körülményekhez képest jól van, közel félórás műtétet hajtottak végre rajta, melynek során összevarrták a fején keletkezett nyílt sebeket, valamint megműtötték jobb kezének kisujját. A Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársa az MTI-nek elmondta: valószínűleg rendőri őrizetet biztosítanak a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének elnöke mellé. A pénzügyminiszter hétfőn reggel jelentette be, hogy ismeretlenek, vélhetően előre megfontolt szándékkal, megverték Szász Károlyt, aki 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. – „Szász Károly uszodába tartott hétfőn kora reggel, amikor a támadás érte, a PSZÁF elnökét jelenleg kórházban ápolják” – mondta László Csaba sajtótájékoztatón. A parlamentben napirend előtt valamennyi frakció elítélte a támadást.

Varga Mihály (Fidesz) ugyanakkor megjegyezte azt is: „Nem tehetünk úgy, mintha az elmúlt egy esztendőben a kormány ne tett volna meg mindent azért – néha túllépve a demokratikus jogállam keretein is -, hogy a PSZÁF elnökét elmozdítsa ebből a pozícióból.”
„Az, ami Szász Károllyal történt, felháborító, ha valaki még ebből is politikai tőkét akar magának kovácsolni, az pedig undorító” – reagált Varga Mihály hozzászólására Kuncze Gábor, az SZDSZ frakcióvezetője. A http://www.portfolio.hu internetes gazdasági újság nem hivatalos információja szerint a verés oka kapcsolatban lehet a Pannonplast részvényei körül az utóbbi időben történt eseményekkel. A hírt ugyanakkor a Pannonplast cáfolta, miszerint a társaságnál nincs PSZÁF-vizsgálat. Szász Károly június elején tartott sajtótájékoztatóján kijelentette: a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete semmilyen szabálytalanságot, semmilyen törvénytelenséget nem követett el az összevont felügyelet megalakulásától kezdve.

A PSZÁF elnöke ezt arra reagálva mondta el, hogy több sajtóorgánumban megjelent: a főhatóságnál szabálytalanságok, törvénytelenségek történtek. Az elnök úgy vélte: a valótlanságokon alapuló és elferdített hírek rontják a felügyelet jó nemzetközi és magyar megítélését, ezért, mint mondta, válaszlépéseken is gondolkoznak. Hozzátette, hogy a felügyelet munkájáért inkább dicséretet érdemelne. – A támadásokkal a helyemről akarnak eltávolítani, de nekem nincs szándékomban 2006-ig szóló megbízásom lejárta előtt felállni – szögezte le Szász Károly.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.