Wulf Bernotat elmondta: a konszern az orosz Gazprommal Gerhard Schröder német kancellár oroszországi látogatása kapcsán írt alá megállapodást a két vállalat közötti együttműködés bővítéséről – adta hírül az eBroker.
Az E.ON a Jusno-Russzkoje földgázmező kitermelésébe kapcsolódik be, itt évente 25 milliárd köbméter földgáz kitermelésére van kilátás, a készletek 25 évre elegendőek. A Gazprom és az E.On között kötött együttműködési megállapodás legnagyobb közös projektje egy gázvezeték megépítése a Balti-tenger alatt, ennek költségei 2-2,4 milliárd euróra rúgnának.
Az E.ON az együttműködés bővítése ellenére nem tervezi, hogy növeli részesedését a Gazpromban. Az E.ON leányvállalatán, a Ruhrgason keresztül tavaly 10,2 milliárd euróért 6,5 százalékos részesedést vett az orosz vállalatban.
Hungary FM: June, Just the Usual Scenes + Video














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!