The Seattle Times
Botrányos körülmények között ért véget az elődöntőbe jutásért vívott egyik középsúlyú ökölvívó mérkőzése. A görög Pavlidisz és az egyiptomi Iszmail küzdelmét az indonéziai vezetőbíró a harmadik menet előtt lefújta és a 19:12 arányban vezető görög versenyző ellenében az egyiptomi karját emelte fel.
A második negyed végén egy ütéstől a görög bal szemöldöke felrepedt, és az orvos szerint Pavlidisz nem tudta volna a meccset végig küzdeni. A döntést a görög nézők nagy felháborodásssal fogadták, és műanyag vizes dobozok százait dobálták a bírói asztal és a küzdőtér felé. Az egyiptomi előbb a kötelek között letérdelve rövid imát mondott, majd az edzőjével együtt kénytelen volt futva elhagyni a csarnokot.
A Görög Olimpiai Bizottság a versenyszabályok megsértése miatt a leléptetés ellen óvást nyújtott be.
St. Ptersburg Times
A női 100 méteres gátfutás döntőjében a világbajnok kanadai Perdita Felicien elvétette az első gátnál a magasságot, és estében földre rántotta a mellette futó Irina Sevcsenkót is. A kanadai futónő Sevcsenkóval együtt a verseny feladására kényszerült. A döntőt az amerikai Joanna Hayes 12:37 mp-es idővel nyerte.
Az orosz küldöttség azonnal óvást nyújtott be a Nemzetközi Atlétikai Szövetséghez, és a szám újrafutását kérte. A IAAF kétórás tanácskozás után elutasította a kérést, és jóváhagyta a pályán elért sorrendet.
Nem ez volt az oroszok első sikertelen fellebbezése a csapatukat ért bírói döntések ellen. „Írásban tájékoztattuk a történtekről, és óvást nyújtottunk be a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz a Nemzetközi Tornaszövetség bíróinak minket sújtó igazságtalan ítéletei miatt” – mondta az újságíróknak kedden délelőtt Anatolij Koleszov, az orosz küldöttség vezetője. Kérdésre válaszolva Koleszov Szvetlana Horkinának, a női torna egyéni összetettjében szerzett ezüstjét, és Alekszej Nyemcovnak a nyújtón való lepontozását említette. Szerdán a NOB mind a két tornász ügyében beadott óvásukat elutasította.
Az orosz tiltakozás előtt a bolgár csapat vezetése óvta meg a férfi szerenkénti döntő gyűrűn kialakult végeredményét a Nemzetközi Olimpiai Bizottság előtt. A bolgárok azért emeltek szót, mert szerintük a görög Tempakosz szándékos bírói felpontozással lett aranyérmes. Óvásukat elutasították.
A lovas csapatversenyen a győztes németek ellen közösen adott be óvást Franciaország, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok. A három ország beadványa szerint a háromnapos verseny egyik napján a németek olyan hibát vétettek a startvonalon, amit a bírók nem vettek észre, és ezért nem is vontak le tőlük pontokat. A dobogón a francia csapat tagjai az eredményhirdetéskor hátat fordítottak a németeknek.
A versenyt követő jogi huzavona során először elvették a németektől az aranyérmeket, majd a fellebbezésük után visszakapták. A másik három ország nem hagyta annyiban a dolgot és újra óvott, ezúttal a svájci sportügyi Döntőbíróságon. Ott ismét nekik adtak igazat, és a most már megfellebbezhetetlen döntés alapján a német lovasválogatottat a negyedik helyre sorolták vissza.
Atlanta Journal Constitution
A lap idegenkedve ír arról, amilyen módon a strandröplabda női páros versenyét megnyerő Walsh – May amerikai kettős egyik tagja segítette magát és társát az aranyéremhez.
Misty May édesanyja két évvel ezelőtt elhunyt, és végakaratának megfelelően elhamvasztották. A játékos apja az olimpiára indulás előtt egy gyógyszeres dobozban adott a megőrzött hamvakból a lányának. Kérte, hogy tegye a sporttáskájába mert ilyen módon az édesanyja is „vele lehet” Athénban.
Misty nem csak hogy megfogadta az atyai tanácsot, hanem új ötlettel állt elő: az elődöntő előtt a dobozból egy keveset szétszórt a játéktér homokján. A meccset simán megnyerték, és Misty úgy határozott, hogy az anyai hamvak másik felét az aranyéremért vívott mérkőzésen használja fel. A morbid ötlet most is szerencsét hozott, és a Kerri Walsh – Misty May kettős a döntőben 2:0-ra legyőzte a brazil ellenfelét. A tudósítás nem tér ki arra, hogy mit is gondoltak a brazil lányok az egészről – például a térfélcsere után.

Megkötözve, fej nélkül hevertek az áldozatok - döbbenetes leleteket találtak a magyar régészek