Balatoni táncpanoráma

Az elmúlt évadban számos izgalmas táncelőadás született, amelyekből igazán vonzó válogatás látható a szeptember 7-én kezdődő Keszthelyi Táncpanoráma keretében. Az erotikától az emberi természet esendőségén, szépségén át még Drakula gróf is megjelenik egy estére, de lesz helye az autentikus néptáncnak és a gyerekeknek is tartogatnak meglepetéseket.

Szilágyi Kata
2004. 08. 28. 8:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Markó Iván vezette Magyar Fesztivál Balett Bolero valamint Káin és Ábel című előadásával szeptember 7-én kezdődik a Keszthelyi Táncpanoráma a Balaton Kongresszusi Központ és Színházban, amelyet immár harmadik alkalommal rendeznek meg a „magyar tenger” melletti városban. Megvalósult a Nemzeti Táncszínház hagyományteremtő szándéka, de azért a tánc a fesztivál idején kívül is vendége Keszthelynek. Úgy tetszik, a magyar táncművészet rátalál helyére a kulturális életben: minden évben fesztivállal ünnepli a tánc világnapját, a közelmúltban Győrött véget ért Magyar Táncfesztivál kiemelkedő találkozási pontja lett a társulatoknak, de nagyon sikeresek voltak a Nemzeti Táncszínház Karmelita udvarában tartott szabadtéri előadások is.

A Keszthelyre látogató közönség a folklór, a kortárs tánc és modern balett közül válogathat. A Bál, avagy a táncos mulatság című darabban Bozsik Yvett csapata mesél emberi sorsokról, kapcsolatokról, vágyakról, beteljesületlen álmokról, különböző stílusú táncokkal, keringőkkel, tangókkal úgy, hogy közben ízelítőt ad a XX. század legfontosabb zenei irányzataiból, a dzsessztől kezdve a sanzonig, a klasszikustól a mai modern zenéig. A XIX. századi Buenos Aires elevenedik meg a Szegedi Kortárs Balett Koncert című előadásában, amely a tangó születését mutatja be, amit majd a Carmen követ.

A BM Duna Művészegyüttes egyrészt a népi erotikát leplezi le a Paraszt Dekameron című előadásában, másrészt a fesztivál újdonságaként a Rókamesék című gyerekeknek szóló táncművet mutatják be. A Budapest Táncegyüttes vámpírtörténetében egy ifjú és egy öreg Drakula tűnik fel, történetüket az erdélyi népzene sokszínű dallamvilága, és az Erdélyben élő népek táncainak utánozhatatlan és egyedülálló virtuozitása teszi lenyűgöző zenei valamint táncélménnyé. A magyar néptánc gyöngyszemeit kötötték csokorba a Honvéd Együttes táncosai, akik eljátsszák a népszerű Országalma című táncos mesejátékot is.

A szeptember 12-ig tartó fesztiválhoz hagyományosan kiállítás kapcsolódik, ezúttal az iparművészet területére kalandozhatnak az érdeklődők, mivel idén Gisztl Anna nemes anyagokból, kézi gyöngyhímzéssel készült csodálatos ruháit állítják ki, egészen szeptember 24-ig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.