Jelentősen megélénkült a nemzetközi áru- és személyszállítás 2004. első félévében – jelenti a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A szállított áruk tömege viszont 2 százalékkal kevesebb volt, mint 2003 ugyanezen időszakában. A közúti áruszállításnál 6 százalékkal csökkent a szállított árumennyiség, míg a vízi és a vasúti áruszállításnál 19, illetve 4 százalékos növekedés volt. Az árutonna-kilométerben mért teljesítmény 13 százalékkal nőtt; a közúti áruszállítás teljesítménye 15, a vasúti 10, a vízi áruszállításé 52 százalékkal emelkedett. A statisztikai adatok szerint a szállítással foglalkozó egyéni vállalkozások száma másfélezerrel, a betéti társaságoké ötszázzal csökkent – a kft.-k száma viszont 52-vel nőtt januártól júniusig.
A távolsági személyszállításban az utasok száma és az utaskilométer-teljesítmény egyaránt 3 százalékkal nőtt. Ez a mutató belföldön a bázisszint alatt maradt, nemzetközi viszonylatban azonban – a légi személyszállítás 31 százalékos növekedésének köszönhetően – 22 százalékkal emelkedett. A Ferihegyi repülőtérre összesen 49,4 ezer járat érkezett, illetve indult, ami 23 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
Június 30-án az országos személygépkocsi-állomány meghaladta a 2,8 milliót; Opel, Suzuki, illetve Lada gyártmányból található a legtöbb személyautó hazánkban. Az első alkalommal forgalomba helyezett személygépkocsik száma az első hat hónapban – a személygépkocsi-import 22 százalékos visszaesése következtében – összességében 8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Az új személygépkocsik száma lényegében nem változott.

A Honvédelmi Minisztérium közzétette a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló jelentés összefoglalóját