Az Associated Press olimpiai híreire alapozza az athéni sportösszefoglalóját a lap párizsi kiadása. A tudósítás részletezi a magyar sportolók olimpiai doppingbotrányait is. Gyurkovics Ferenctől, a férfi súlyemelő 105 kg-os súlycsoport második helyezettjétől el akarja venni a Nemzetközi Olimpiai Bizottság az ezüstérmet, mert a magyar sportoló első mintája pozitív lett.
A pénteken összeült fegyelmi ülésen kérte a magyar csapat képviselője egy független laboratórium vizsgálatát, de a kérését elutasították. Gyurkovics ügyében szombaton hozzák meg a végleges döntést. A WADA (Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség) küldöttséget menesztett az osztrák Karl-Heinz Demel vezetésével az időközben Magyarországra hazautazott Annus Adrián után, hogy újabb mintát vegyenek tőle. Demel az osztrák APA hírügynökségnek azt mondta, hogy Annus Adrián nem jelent meg a megbeszélt találkozón, ezért a minta levétele is elmaradt.
A NOB azután döntötte el, hogy még egy mintát kér Annustól, hogy hírek terjedtek el arról, hogy az aranyától már megfosztott Fazekas Róbert olyan módon próbálta az eredményt befolyásolni, hogy a mintavétel előtt egy vékony csövön keresztül „tiszta” vizeletet vezetett vissza a húgyhólyagjába. Ezt a módszert már többen alkalmazták a versenyeken a doppingvizsgálatok eredményének a manipulálására.
Dick Pound, a WADA elnöke a pénteki sajtótájékoztatóján megemlítette, hogy Fazekast az ellenőrök a testére erősített vizelettel töltött zacskóval érték tetten. Fazekas Róbert több nyilatkozatában is cáfolta, hogy bármilyen módon csalt volna az athéni olimpiai játékokon.
Az újság idézi Schmitt Pált, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökét: „úgy gondolom, hogy ha (Annus Adrián) nem tesz eleget a doppingellenes szabályok minden követelményének, akkor az érmet vissza kell venni.” A lap megjegyzi, hogy az olimpián részt vett sportolóknak az olimpiai versenyek végéig, azaz 2004 augusztus 29.-ig a doppingellenőrök rendelkezésére kell állniuk.
Megszólalt Annus ügyében Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság belga elnöke is. Anélkül, hogy a magyar kalapácsvető olimpiai bajnok nevét említette volna, Rogge azt nyilatkozta, hogy „(Annust) egy verseny utáni vizsgálatnak kívánjuk alávetni (.....) a NOB most már DNS-tesztet is tud végezni vitás esetekben, hogy megerősítse a leadott vizeletvizsgálat eredményét (....) ez újdonság a fegyvertárunkban, DNA tesztet még nem csináltunk senkinél sem, de a lehetőségünk meg van rá és ha szükséges, akkor használjuk is” – jelentette ki a NOB elnöke.

Bennfentes kereskedelemért akár öt évet is kaphat Magyar Péter