A francia rakéták az amerikaiak ellen

Az ENSZ-embargó ellenére Franciaország még 2002 telén is adott el rakétákat Szaddám Husszeinnek. Később ezekkel a fegyverekkel követtek el támadást amerikai repülőgépek és Wolfowitz védelmi miniszterhelyettes ellen. Erről Bill Gertz okonyomozó sztárriporter új könyve számol be.

Simon Zoltán
2004. 09. 13. 7:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Washington Times

Bill Gertz, a Washington Times nemzetbiztonsággal foglalkozó sztárriportere új könyvvel állt elő: A Treachery (Árulás) cíművel. A könyvből most hosszabb részleteket közölt a konzervatív napilap. És nem is akármilyeneket! Az első részletből rögtön nyilvánvalóvá vált, hogy honnan származik a könyv címe: az Egyesült Államok állítólagos szövetségesei általi elárulásából. Többek között Franciaországról van itt szó. Gertz rámutat, hogy az amerikai hírszerzés jelentette, hogy a franciák még 2002 telének végén is ellátták Szaddam Husszeint – az ENSZ-embargó teljes semmibe vételével – olyan fegyverekkel, amelyeket a diktátor és csapatai később amerikaiak ellen használtak fel, beleértve magát az amerikai védelmi miniszter helyettesét is. 2003. április 8-án például Jim Ewald A-10 Thunderbolt gépét lőtték le az irakiak Bagdad fölött egy francia gyártmányú Roland rakétával. A hadsereg hírszerzői megállapították, hogy a rakétát – a francia cáfolatok ellenére – az elmúlt évben adták el a franciák Iraknak. Később a hadsereg további francia rakétákat is talált – szintén frissen vásároltakat. Májusban a hadsereg hírszerzői pedig egy köteg francia útlevelet találtak az egyik iraki minisztériumban, amit minden bizonnyal iraki háborús bűnösök használtak fel a koalíció előli szökés során. Szintén 2003-ban, október 26-án Paul Wolfowitz, a védelmi miniszter helyettese esett majdnem egy terrortámadás áldozatául, mikor terroristák azt a bagdadi hotelt támadták meg rakétákkal, amelyikben Don Rumsfeld ”első tisztje„ szállt meg. A felhasznált rakéták fele francia gyártmányú volt. A haditengerészet elit Navy Seals kommandósai szerint ezek is vagy vadonatújak voltak, vagy nagyon jól karban voltak tartva.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.