A brit újságíró emlékeztet arra, hogy a KISZ nem egy rockegyüttes (a szójátékkal az amerikai KISS heavy-metal zenekarra utal – a szerk.) hanem az egykori ifjúkommunista szövetség. Most ennek a szervezetnek az egyik volt vezetője lesz az új miniszterelnök – teszi hozzá mindehhez Thorpe.
Gyurcsány Ferenc életrajzából kitűnik, hogy „érdekes ideológiai bukfenceket” vetett, s hogy pécsi egyetemi évei után a fővárosba került, ahol tagja lett a KISZ Központi Bizottságának. Az újságíró felidézi az 1988-as esztendőt, amikor a „friss diplomás és győztes mosolyú” Orbán Viktor vezette Fidesz megtörte a KISZ monopóliumát. Ma az egykori ifjúkommunista vezető szocialista miniszterelnök-jelölt, Orbán Viktor pedig a konzervatív ellenzék vezetője.
Miután Gyurcsány Ferenc elfoglaltságára hivatkozva nem adott interjút Nick Thorpe-nak, a tudósító egy korábbi beszélgetésükből idéz a továbbiakban. „Köztem és Orbán Viktor között az a különbség, hogy ő még mindig hisz a forradalomban – fogalmazott a szóban forgó interjúban Gyurcsány –, a Fidesz vezetője (…) jó és rossz emberekre osztja a világot, és a rossza embereket – a volt kommunistákat – ki akarja szorítani a hatalomból. Az emberek azonban már nem akarnak forradalmat. Békét akarnak és prosperitást. Mára mindannyian jó fiúk lettünk.” Nick Thorpe leszögezi, hogy ez utóbbi szavak még sokáig visszhangzottak benne az interjú után: „Mára mindannyian jó fiúk lettünk” – tökéletes szlogen manapság az újjászületett magyar szocialisták számára.

Azt hitte, nem látják: videón, ahogy tiltott tárgyat akarnak bejuttatni a balassagyarmati börtönbe