Az információs társadalom célkitűzéseivel összhangban, a kormányzat és az EU is pályázatokkal, valamint stratégiai programokkal támogatja ennek a ma még kevéssé alkalmazott foglalkoztatási módnak az elterjedését. Az elkövetkező kb. 2 évben Magyarországon mintegy százezer új távmunkahely létrehozását prognosztizálják a szakemberek, amely a kimutatások szerint mintegy százmilliárd forint beruházást jelent.
„A távmunkával kapcsolatban sok tévhit és információhiányból származó idegenkedés tapasztalható a munkáltatói és a munkavállalói oldalon egyaránt. Szövetségünk célja, hogy ismeretterjesztéssel, a távmunkával elérhető gazdasági előnyök bemutatásával, szakinformációkkal és üzleti szemléletű modellekkel segítse e gazdaságserkentő foglalkoztatási forma elterjedését. Fontos feladatunknak tartjuk, hogy időről időre bemutassuk a modern, kiemelkedő szakmai színvonalat képviselő távmunkát támogató megoldásokat, és nem titkolom, ”magasra állítjuk a mércét„ az e piacon tevékenykedő cégeknek” – mondta bevezetőjében Horvát Elek, a Magyar Távmunka Szövetség frissen megválasztott elnöke.
A szövetség koordinátori szerepet kíván betölteni a gazdasági szereplők, a gazdaságpolitika irányítói, illetve a témában érintett civil és szakmai szervezetek között, és be kíván kapcsolódni a távmunkát érintő törvényi szabályozás munkálataiba is. A tagok szakmai érdekképviselete mellett szeretne rész vállalni a nemzeti távmunka stratégia kidolgozásában és végrehajtásában. Nemzetközi kapcsolatain keresztül szeretné elősegíteni a magyar távmunkavállalók bekapcsolódását a nemzetközi gazdasági életbe.
A szövetség tagjai sorába várja mindazon cégeket és szervezeteket, amelyek tevékenységükből adódóan érdeklődnek a távmunka iránt. A csatlakozási szándék bejelentését az [email protected] címen várja a szervezet – közölte a Tavmunka.org nyomán a pcforum.hu.

Azt hitte, nem látják: videón, ahogy tiltott tárgyat akarnak bejuttatni a balassagyarmati börtönbe