Minden 20. autóbaleset halálos kimenetelű

Az év első hét hónapjában 6 százalékkal emelkedett a közúti közlekedési balesetek száma a tavalyihoz képest. A sérülések kimenetele azonban kevésbé volt súlyos, 18 személlyel kevesebben vesztették életüket, mint egy évvel korábban. Negyedével nőtt viszont az ittasan okozott balesetek száma; ezek 6 százaléka halálos kimenetelű volt – állapítja meg a KSH.

MNO
2004. 09. 27. 7:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Központi Statisztikai Hivatal közlése szerint a január és július hónapokban bekövetkezett sérüléses balesetek 5 százaléka végződött halállal. A lakott területen belüli halálos balesetek száma több mint ötödével nőtt, a lakott területen kívülieké 4 százalékkal csökkent. A súlyos sérüléssel járó balesetek száma 6 százalékkal, a könnyű sérüléses balesetek száma 7 százalékkal növekedett a tavalyi év első hét hónapjához képest. A balesetek 17 százaléka gyalogoselütés, melynél százból nyolc esetben halálos volt a gázolás. A balesetek 90 százaléka járművezetők hibájából történt. A gyalogosok 9 százalékban voltak előidézői a baleseteknek.

A balesetek száma minden régióban nőtt – a legnagyobb mértékben Észak-Magyarországon. A legsúlyosabb kimenetelű sérülések a Közép-Dunántúlon és Dél-Alföldön történtek – itt 100 sérültből hatan meghaltak. Jelentősen, 24 százalékkal több utas sérült meg az autópályákon január-július hónapokban – jegyzi meg a KSH.

Több mint negyedével csökkent a vasúti és közúti járművek ütközéséből származó balesetek száma, viszont közel harmadával nőtt azon karambolok száma, mikor a jármű állattal ütközött – írja a KSH jelentése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.