Rácz Jenő nyilatkozatai mellett a beterjesztett költségvetés tervezete is azt mutatja, hogy a szocialisták soha nem akarták kifizetni az ápolónőknek beígért hűségpénzt – hangsúlyozta Selmeczi Gabriella sajtótájékoztatóján. Hozzátette: álnokság azt hangoztatni, hogy azért nem lesz jutalom, mert a népszavazás elviszi az erre szánt pénzt.
Vajon mennyibe került a miniszteri fizetések duplájára emelése, mennyibe került az új irodabútorok, az új mobiltelefonok és az új kormányzati autók beszerzése, mennyibe került a söjtöri lakoma vagy Keller László hivatalának kétéves működése, mennyibe kerültek a kakaóbiztos számítógépek? – tette fel kérdéseit a fideszes politikus. Kiemelte: ha mindezt összeadjuk, az összegből akár öt népszavazást is meg lehetne tartani.
A képviselő emlékeztetett, hogy a népszavazási kezdeményezést több mint 200 ezer állampolgár, a Nemzeti Petíciót pedig több mint egymillió támogató írta alá, ami azt jelenti, hogy ezek a polgárok nem értenek egyet a kormány politikájával. Ezért fordulnak az utolsó eszközhöz, a népszavazáshoz. A népszavazáshoz való jog alkotmányos jog, amelyet még a szocialista kormánynak, Gyurcsány Ferencnek és Rácz Jenőnek is tiszteletben kell tartania – mondta Selmeczi.
Az ellenzéki képviselő elmondta, hogy 2002 és 2004 között a szocialista kormány a szűkös költségvetésekkel 10 százalékot vett el az intézményektől, és a helyzetet súlyosbították a 2004-es megszorító intézkedések is. A teljesítménykorlátozás országosan 25 milliárd forintos bevételcsökkentést eredményezett, miközben a kórházak kiadásai jelentősen emelkednek. Mindez elviselhetetlen terhet jelent az intézményeknek. A Kórházszövetség legfrissebb felmérése szerint a kórházak 75 százalékánál jelentős pénzügyi-gazdasági egyensúlyromlás következett be, az intézmények 2/3-ának van adóssága, és mindössze 10 százalék nyilatkozott úgy, hogy az intézmény gazdálkodása stabil – hangsúlyozta Selmeczi Gabriella.
Az új egészségügyi miniszternek nem azt kellene kifogásolnia, hogy az emberek – aggódva a kórházak sorsáért – szeretnének véleményt nyilvánítani e kérdésben, hanem azzal kellene foglalkoznia, ami a dolga. A Fidesz arra kéri Rácz Jenő egészségügyi minisztert, hogy ezzel foglalkozzon, próbálja meg a betegek és az egészségügyi dolgozók érdekeit megvédeni.
Bartha Lászó közölte a sajtótéjékoztatón, hogy az elmúlt két évben a Fidesz többször is elmondta a Parlamentben, hogy az a mód, ahogyan a kormányzat az egészségügyet kezeli, csődhöz fog vezetni. A Fidesznek számtalan javaslata volt ennek elkerülésére, de ezeket mindannyiszor elutasították. Mára olyan helyzet alakult, ki, hogy lassan-lassan az egész egészségügy sztrájkolni kényszerül. Hogy mekkora a baj, azt egy konkrét példa is érzékeltetheti, hiszen a szegedi tragikus betegcsere hátterében is a pénztelenség áll, amely a szegedi kórházakat is a csőd szélére sodorta – mondta el Bartha László.
Hozzátette: ez mind annak a következménye, hogy a kormányzat mintegy mellékesen kezeli az egészségügy kérdését. Miközben propagandakormányzást folytatnak, nem tesznek egyebet, mint forrásokat vonnak el az egészségügytől. A tapasztalatokat összegezve azt kell feltételeznünk, hogy ezt szándékosan teszik-tette hozzá a képviselő – áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóanyagban.

Borzasztó baleset: frontálisan ütközött egy kombájn és egy személyautó