Magyarország az információs társadalom építése szempontjából a negyedik, a legkevésbé fejlett országok csoportjába tartozik a felmérés adatai szerint. Hazánk mellett egy új tagország, Litvánia és három tagjelölt, Törökország, Bulgária és Románia került még ebbe a csoportba. Az e-Europe akciótervben megfogalmazott célok megvalósításához ezekben az országokban még komoly fejlesztésekre van szükség – állítják a kutatók.
Meglehetősen rossz a helyzet az elektronikus kereskedelem és az online közösségi szolgáltatás területén. A világszerte dinamikusan fejlődő elektronikus kereskedelemben két kategóriát vizsgáltak a felmérést készítők, a vásárlás-eladás online lehetőségeit és azt, milyen fokú a felkészültség az új üzletelési módra. Magyarország a 28-as listán a 24. helyre került. Az online közösségi szolgáltatások terén hazánk például messze elmarad a legelőrébb tartó új tag, Málta mögött, ahol már személyi igazolványt is lehet interneten igényelni.
Magyarország a legelőkelőbb pozíciót az internetelérés és -használat terén érte el: a 21. a közösség országai között.
A közösség tagállamai 2002 júniusában fogadták el az e-Europe 2005 akciótervet, melynek legfontosabb célkitűzése: biztosítani az EU valamennyi polgára számára a lehetőséget, hogy az információs társadalom valódi tagjává válhasson. A program megvalósítása során az egyes tagállamoknak arra kell törekedniük, hogy minél szélesebb körben elterjesszék az internetes technológiák alkalmazását az üzleti és a civil szférában egyaránt.
A felmérést öt szempont alapján készítették: az internet elterjedtsége, a modern online közösségi szolgáltatások megvalósítása, az elektronikus kereskedelemhez szükséges környezet megteremtése, az informatikai infrastruktúra biztonsága és a szélessávú világhálós elérések aránya alapján hasonlították össze a tagállamokat. Ezek alapján négy csoportba rendezve rangsorolták az uniós tagállamokat és a jelölteket.
(Világgazdaság)

Borzasztó baleset: frontálisan ütközött egy kombájn és egy személyautó