A KSH előrejelzése szerint az év első 8 hónapját nézve 324 millió euróval volt több a külkereskedelmi termékforgalom passzívuma, mint tavaly január-augusztusban – vagyis a mérleg hiánya elérte a 849 milliárd forintot, illetve a 3,4 milliárd eurót. Az év első hét hónapját tekintve a külkereskedelmi mérleg hiánya 756 milliárd forint volt – ez 101 milliárd forintos növekedést jelent a tavaly tárgyidőszaki adathoz képest. A romlás üteme júliusban némileg csökkent – teszik hozzá.
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a januártól júliusig mért passzívumnövekedés teljes egészében az EU-n kívüli országokkal folytatott kereskedelemben keletkezett. Az EU-tagországok viszonylatában ugyanis az egyenleg a tavalyi szinten maradt, mivel az új tagországokkal szemben bekövetkezett közel 50 milliárd forintos romlást az EU-15-ökkel szembeni passzívumcsökkenés ellensúlyozta. Az egyenlegromlás gyakorlatilag az ázsiai országokkal folytatott, nagy ütemben bővülő kereskedelem 106 milliárd forintos mérlegromlásának tudható be. A teljes külkereskedelmi passzívumnövekedés kilenctizede négy ázsiai ország – Japán, Kína, Dél-Korea és Szingapúr – viszonylatában keletkezett – áll a jelentésben.
A kivitel forintárszínvonala januártól júliusig kismértékben csökkent, a behozatalé ugyanakkor csekély mértékben nőtt, így a cserearány körülbelül 1 százalékkal romlott. A forint 1 százalékkal gyengült egy év alatt – ezen belül az euróhoz képest körülbelül 3 százalékos volt a gyengülés, míg a dollárhoz viszonyítva 7 százalékos volt az erősödés. A leértékelődés májusig tartott, azt követően a forint növekvő mértékben erősödött – derül ki a KSH jelentéséből.

Fideszesek kínzását és kivégzését vetette fel Magyar Péter rajongója