Nem náci, hanem protesztpárt

Helmut Schmidt annak ellenére látszatmegoldásnak tartja az alacsony születésszámok bevándorlással történő kiegyenlítését, hogy az SPD-ben csak ő képviseli ezt a nézetet. A volt német kancellár szerint nem kell aggódni a protesztpártok miatt, mert mindig jönnek politikusok őrült ötletekkel, aztán kiesnek a törvényhozásból.

2004. 10. 05. 7:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Der Spiegel (spiegel.de)

A baloldali hírmagazin Aki megkülönböztet, azt megbüntetik címmel tudósít az Európai Unió legújabb, nemi diszkriminációt tiltó irányelvéről. Az EU-elnökség azt ajánlja az európai fodrászoknak, hogy részletes árlistákkal reagáljanak az új egyenjogúságot megkövetelő irányelvekre.

Talán kénytelenek lesznek egyes ajánlatokról részletesebb tájékoztatást adni, válaszolt az EU-elnökséget betöltő Hollandia szociális minisztere, Aart de Geus arra az újságírói kérdésre, miszerint még megengedhetőek lesznek-e a jövőben az eltérő tarifák a női és férfi frizura készítése esetén. Ugyanazért a munkáért és ugyanazért a frizuráért az áraknak is egyezniük kell.

A komoly kérdés kapcsán az EU szociális biztosa, Stavros Dimas azon viccelődött, hogy egy nő biztosan megköszönné, ha a fodrász ugyanúgy kezelné, mint őt. Dimas erősen kopaszodik.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív napilap hosszú interjút készített az SPD politikusával, Helmut Schmidttel, aki 1974 és 1982 között volt a szövetségi köztársaság kancellárja.

Arra a kérdésre, hogy vajon aggasztónak tartja-e az NPD és a DVU választási sikereit a következőket válaszolta: „amennyiben a az európai politikai tájképet jól látom, többé-kevésbé normálisnak tűnik, hogy egy demokratikus államban időről időre hangos protesztpártok jelennek meg. Ez történt Franciaországban, Ausztriában és Olaszországban. Nem látom okát az aggodalomnak. A bonni Bundestagban voltak igazi nácik, szélsőjobboldaliak és kommunisták, akiket később kiszavaztak onnan. Néhány évtizeddel később jönnek mások őrült ötletekkel a fejükben. Mi lenne ebben az aggodalomra okot adó?”

Később Schmidt kijelenti, hogy csak látszatmegoldásnak tartja az alacsony születésszámok bevándorlással történő kiegyenlítését. Az ilyen javaslat még csak vitára sem alkalmas, mert a bevándorlók nem egy szomszédos országból, azaz hasonló kultúrkörből érkeznek, hanem a Közép-Keletről, a Maghrebből, fekete Afrikából vagy Ázsiából, ami olyan integrációs problémákat gerjeszt, amivel eddigi tapasztalataink szerint nem boldogulunk. Azt a riporteri közbevetést, miszerint ezzel az állásponttal az SPD-n belül egyedül van, azzal intézte el, hogy ez még nem bizonyítja, hogy álláspontja tévedés lenne.

Azt pedig, hogy a társadalmunkat Közép-Ázsiából, a Közép-Keletről, vagy fekete Afrikából származó emberekkel kellene feltölteni, a részeg elme ötlete, melyet olyan értelmiségiek találnak ki, akik nem gondolják végig kijelentésük következményeit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.