Kérdéses az is, hogy a közpénzeket feltűnően baloldali kötődésű cégcsoportoknak juttató intézet miért nem tájékoztatta többek között lapunkat sem arról, milyen teljesítések születtek a kiosztott több száz milliónyi adóforintból. Az NFI egyelőre nem válaszolt az adatvédelmi biztos irodája által a közelmúltban hozzá eljuttatott kérdésekre sem – erre 30 napja van.
Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, az NFI pályázatain az utóbbi másfél esztendőben 92 millió forintot kapott Gyárfás Tamás cége, az St. Plusz Kft., 31 milliót a balliberális megyei lapok többségét birtokló Axel Springer csoport, 14 milliót a kormány közeli Népszava című napilapot korábban birtokló ESMA csoport, 15 milliót a Hit Gyülekezete több érdekeltsége, 42 milliót az RTL Klub kisebbségi tulajdonosaként és egyik legnagyobb műsorbeszállítójaként megismert IKO-Production Kft., 12 milliót a Klub Rádió, 7,5 milliót a Metro újságot kiadó MTG Metro Gratis Kft., 16 milliót a TV2-nek műsorokat készítő Show & Game Produkciós Kft., 16 milliót a Mester Ákos nevével fémjelzett Telegráf Kft. és 13 milliót a Friderikusz Sándor által alapított TV Pictures Productions Bt. (Friderikusz Sándor végül – saját bevallása szerint – nem készített műsort Az Európai Unió és a munka világa nevű pályázatra, és az elnyert összeget sem vette fel.)
Az Egész életen át tartó tanulás népszerűsítése című médiapályázaton 12 millió forinthoz jutó Mikroszkóp Színpad egyetlen előadásra költötte a pénzt, amelyben a nem tanulást figurázták ki. Különösen érdekes, hogy egy felnőttképzést népszerűsítő kiíráson tizenegymillió forintot kapott a Pharos Stúdió Bt., amelynek 1993 és 1999 között kültagja volt az a Magyar Ágnes, aki jelenleg a Magyar Televízió stratégiai igazgatóságán dolgozik felelős szerkesztőként, Kósa Somogyi György stratégiai igazgató keze alatt. Kósa Somogyi Kiss Péter kancelláriaminiszter korábbi média-tanácsadójaként és a baloldal által favorizált tévéelnökjelöltként vált ismertté. Kiss Péter – akinek Kósa Somogyi György forrásaink szerint a bizalmasa – a Medgyessy-kormányban először munkaügyi miniszterként dolgozott, tehát azt a tárcát irányította, amely alá a felnőttképzési pályázatokról elhíresült intézet is tartozik.
A Magyar Nemzet arról is beszámolt, hogy az idei év első felében a kulturális tárca miniszteri keretéből számos, szintén a kormánypártok szellemi holdudvarához tartozó cég, szervezet jutott többmilliós támogatáshoz. Gyárfás Tamás cége, az St. Plusz Kft. 25 millió forintot kapott, hétmillió jutott a Farkasházy Tivadar által alapított Hócipőnek, ötmillió a közismerten baloldali Mozgó Világnak, kétmillió a Koncz Zsuzsa koncertturnéját lebonyolító Múzsa Kft.-nek, a Magyar Úttörők Szövetségének pedig hatszázezer forint. Az Antiszemita közbeszéd Magyarországon című kirekesztő könyvsorozatot kiadó B’nai B’rith Budapest negyedmillió forintot tehetett zsebre.
Pilhál Tamás

Világhírű sorozat forgatása zajlik Dunaújvárosban – videó