Visszalépések az időközi választáson

Már több jelölt is jelezte, hogy nem indul az időközi választások második fordulóján Sopronban és Szécsényben. Az már bizonyos, hogy Nagy Tamás és Frisch Oszkár MDF-jelöltek, Kürti István (MIÉP) és Kóczán Zoltán (SZDSZ) nem szállnak ringbe november 28-án.

Kovács Zita
2004. 11. 22. 14:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MDF jelöltjei nem indulnak november 28-án, a soproni és a szécsényi időközi választások második fordulóján – tudta meg a Népszabadság. Az MDF országos elnöksége a párt illetékes megyei szervezetét hatalmazta fel annak eldöntésére: a második fordulóban is fenntartják-e Nagy Tamás, illetve Frisch Oszkár indítását. A demokrata fórum Győr megyei választmánya már a múlt héten döntött arról, hogy „visszavonja” a soproni MDF-jelöltet. A Nógrád megyei választmány pedig hétfőn határozott arról, hogy visszalépteti a jelöltségtől Frisch Oszkárt.

Szécsényben ugyancsak visszalépett a MIÉP jelöltje, Kürti István. Az első fordulóban a harmadik legtöbb voksot megszerző Gáspár Győző független jelölt várhatóan szintén nem indul a második fordulóban. Így feltehetőleg hét képviselőjelölt indul Szécsényben: Nagy Andor (Fidesz–KDNP), Borenszki Ervin (MSZP–SZDSZ), Franka Tibor (Jobbik), Nagy Attila (Munkáspárt), Simó Béla (Összefogás Magyarországért Centrum), Miklós Szabolcs (Magyar Vidék és Polgári Párt) és Fekete László (Zöld Párt).

Sopronban a szabad demokraták is visszaléptették jelöltjüket, Kóczán Zoltánt, ezzel a párt az MSZP esélyeit javítja. Az SZDSZ-es jelölt korábban etikátlannak nevezte, hogy Kránitz László – aki jelenleg is parlamenti képviselő – indul a választásokon, s győzelme esetén maga helyett egy ismeretlen politikust juttatna az Országgyűlésbe.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.