A kormánypártok által támogatott javaslat szerint lehetővé kell tenni az állampolgárok számára, hogy az adójuk egy százalékát felajánlják a Szülőföld Alapnak, amelyből határon túli magyar szervezeteket támogatnának. – A módosító indítvány azt teszi lehetővé, hogy még szélesebb körű legyen a választási lehetőség – mondta Szabó Lajos, a költségvetési bizottság szocialista alelnöke.
A költségvetési bizottság fideszes elnöke szerint az ötletet a kényszer szülte, de ettől még nem rossz. – Mi abban vagyunk érdekeltek, hogy a tervezetből valami megvalósuljon. De nem vagyunk érdekeltek abban, hogy a kormány a maga politikai szempontjai alapján mérlegelhessen ennek a pénznek a felhasználásában és eljuttatásában – jelentette ki Varga Mihály.
A kormányon múlik majd, hogy a Szülőföld Alapból ki juthat végül támogatáshoz. A parlament előtt lévő törvény szerint ugyanis, a kabinet határozza meg a pénzalap működési szabályait – közölte az RTL Klub Híradó.
Nagy Márton: Brüsszel a magyar kormány megbuktatására játszik















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!