Folyamatosan alkalmazkodnia kell az erősödő versenyhelyzethez a privatizáció előtt álló társaságnak, így nem lehet hónapokat várni az új tulajdonos elképzeléseire – jelentette ki még szeptemberben Sándor László. A Malév elnök-vezérigazgatója nem is tétlenkedett, hiszen irányításával megszüntették a vezérigazgató-helyettesi szintet, az igazgatók számát pedig 17-ről 11-re csökkentették. Mint azt Sándor közölte, a szervezeti átalakítás éves szinten 100-150 millió forintos megtakarítást hoz.
A Malév munkatársai előtt a mai napig rejtély, hogy mire volt jó ez a sietség, hiszen szeptemberben még nem lehetett tudni, hogy az ÁPV Rt. eredménytelennek nyilvánítja a cég privatizációjára benyújtott pályázatot. A légitársaság egyes munkatársai úgy vélik, a szervezeti átalakítás csupán arra volt jó, hogy „még a magánosítás előtt állami pénzeket szivattyúzzanak ki a Malévből”, illetve hogy Sándor megszabaduljon „belső ellenzékétől”.
A Magyar Nemzet birtokába jutott dokumentumok szerint a Malév az idén csaknem félmilliárd forintot fizetett ki a cégtől távozó munkatársaknak, akiknek nagy többsége közös megegyezéssel intett búcsút a társaságnak. A távozóknak fizetett végkielégítések közül számtalan meghaladja a tízmillió forintot, de például a kereskedelmi vezérigazgató-helyettes csaknem 60 millió, a vállalkozásbiztonsági igazgató 42 millió, a kontrollingigazgató pedig 28 millió forintot zsebelhet be lelépéséért. „A Malév Rt. a konkrét számokra vonatkozó tájékoztatást nem adhatja meg, mert a kért adatok üzleti titkot képeznek, azok közlése a társaság jogszerű pénzügyi, gazdasági és piaci érdekeit sértené” – tartalmazza a vállalat Magyar Nemzethez eljuttatott, szűkszavú válasza. A lap nem tudta elérni Sándor Lászlót, mivel az elnök-vezérigazgató éppen szabadságát tölti Kubában.
Magyar Nemzet
Magyar Péter a nők elleni erőszak napját alapította meg