A jelenlegi szabályok ugyan tiltják az olyan készülékek forgalombahozatalát, amelyek működésükkel megzavarhatják a telefon- és rádió-összeköttetést, ezért az élelmes árusok a pult alól szolgálják ki a megbízhatónak tekintett vásárlókat.
A „ jammerek” meg sem melegednek az üzletben, szinte a teherautóról adjuk el az árut„ – nyilatkozta a nevét elhallgatni kívánó eladó az egyik nagy New York-i üzletben. „Mindenki veszi, rendőröktől és buszsofőröktől kezdve a papokig és élelmiszerbolti pénztárosokig, hiszen mindenkit zavar mások hangos telefonbeszélgetése” – magyarázta a vásárlók indokait a boltban dolgozó fiatalember.
Az árban 250 dollártól 2000 dollárig terjedő, különbözó méretű és hatótávolságú készülékek között a legkedveltebbek az 500 dollár körüli, kézben tartható, vagy a kicsit nagyobb, táskában hordozható masinák, melyekkel 20-60 méteres körzetben lehet „megsemmisíteni„ a beszélgetést – tájékoztatta a New York Post nevű napilap az olvasóit.
Sok más találmányhoz hasonlóan a hadiiparból a civil szférába átvándorolt készülék miatt már több szállodát bepereltek az ingerült vendégek: azzal vádolták a hotelek vezetőit, hogy a pincében elhelyezett jammer segítségével zavarták a mobil telefonon való beszélgetéseket, mert így akarták vendégeiket kényszeríteni a szálloda számára jövedelmezőbb, az ágy mellé helyezett hagyományos telefon használatára.
(Forrás: New York Post)
Az Egyesült Államok új módszerrel küzd a jemeni húszik ellen
