Eladósodhatnak a hazai egyetemek a magántőkés fejlesztések miatt

A magántőkéből finanszírozott felsőoktatási infrastruktúra-fejlesztés a szaktárca szerint is drágább, mintha állami támogatással valósulna meg, ráadásul hosszú távon eladósíthatja az egyetemeket és a főiskolai intézményeket.

Magyar Nemzet
2005. 02. 20. 23:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyilván jobb és olcsóbb lenne, ha az állam egy összegben állná a költségeket, de a tárcának nincs erre pénze, és arra sincs esély, hogy újabb 160 milliárd forintot kapjon e célra a költségvetésből – fogalmazott Magyar Bálint oktatási miniszter a parlamenti szakbizottságban egy ellenzéki kérdésre.

Az európai felsőoktatási térség feltételeinek kialakításához ezért tavaly augusztusban a kormány elfogadta az angol nevének rövidítésével PPP-nek nevezett programot, amely a magántőke bevonásával oldja meg a felsőoktatási infrastrukrúra fejlesztését. A 2005 és 2008 között megvalósítandó program során összesen 165 milliárd forintot ruháznak be a befektetők. A terv szerint 2006-ig 18 intézményben összesen tízezer diákotthoni férőhely épül fel harmincmilliárd forintból, emellett 19 milliárd forintból korszerűsítenek 17 ezer kollégiumi férőhelyet.

Azt az OM is elismeri, hogy az újonnan épülő diákotthonok drágábbak lesznek, mint a kollégiumok jelenleg érvényben lévő díjai, de úgy vélik, az albérleti árakat nem érik el.

Továbbiak a hétfői Magyar Nemzet 2. oldalán

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.