Férfi a bajnok zimbabwei atlétanő

Lebukott a zimbabwei atlétika egyik gyöngyszeme: Samukalis Sitholéról, aki fantasztikus sikereket ért el a hölgyek között, kiderült, hogy férfi – írja a hirado.hu.

MNO
2005. 02. 10. 11:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Herald Zimbabwe tudósítása szerint Sithole több atlétikai versenyszámban is jeleskedett, s szinte verhetetlen volt a hármasugrásban, gerelyhajításban, súlylökésben és több vágtaszámban is. Ráadáaul rendszeresen együtt edzőtáborozott a „valódi” hölgyekkel, akik gondtalanul öltöztek-vetkőztek és fürdőztek előtte.

Az álnő akkor bukott le, amikor egyik gyerekkori pajtása álruhája ellenére felismerte. Ekkor még sikerült kereket oldania a rendőrség elől, ám később elkapták és egy orvosi bizottság megállapította, hogy kétségtelenül férfiú. Lelepleződése után azzal védekezett, hogy gyermekkorában a család kérésére a törzs varázslója nővé változtatta, de miután nem fizették meg neki a kialkudott összeget, az „akció” csak félig-meddig – vagy még annyira sem – sikerült.

Az ügyben a helyi szövetség vizsgálatot indított, s amennyiben bebizonyosodik, ami már eddig is ismertté vált, az atléta kénytelen lesz visszaszolgáltatni összes eddig megnyert medáliáját. A félig elvarázsolt Sithole ellen ráadásul bírósági eljárás is indult, mivel férfi létére illetéktelenül lesett meg női bájakat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.