Révész elsőként a magyarországi szegénység állapotáról szólva cáfolta azt a szocialista állítást, miszerint Orbán beszédében 2001-es adatok hangzottak volna el. A fideszes szóvivő ezzel összefüggésben a Létminimum Alatt Élők Társaságának országos felmérésére hivatkozott, mely szerint 2004-ben a rezsi kifizetése után 1 millióan élnek havi 3400 forintból. Révész továbbá idézte a KSH vonatkozó elemzéseinek eredményeit: eszerint a tavalyi év második negyedévében a szűkös megélhetéshez 1 főre havonta 37800 forintra volt szükség, ez az összeg pedig 17 százalékkal több, mint egy évvel korábban – olvasható a Fidesz-frakció honlapján.
A nyugdíjasok helyzetével kapcsolatosan azt a szocialista állítást is tévedésnek minősítette, miszerint „a nyugdíjemelés meghaladta a fogyasztói árak emelkedését. ” A KSH adatai ugyanis ennek egyértelműen ellentmondanak: ezek szerint a közüzemi díjak emelkedése jóval meghaladta az átlagos inflációt, ami jelentősen növelte a kisnyugdíjasok kiadásait. Révész hozzátette: a gyógyszerárak is átlagosan közel az infláció kétszeresével emelkednek.
Gyurcsány Ferenc kormányfő azt állította, hogy nőttek a reálkeresetek: erre vonatkozóan a szóvivő szintén a KSH adataival példálózott: ezekből ugyanis éppen az világlik ki, hogy a reálbérek tavaly 1 százalékkal csökkentek Magyarországon. A pártjának adócsökkentő javaslatait bíráló szocialista megnyilatkozásokra a fideszes honatya válaszul elmondta: nem igaz, hogy az indítvány elfogadása 900 milliárd forint bevételkiesést jelentene az ország számára. A Fidesz szóvivője arra, hogy az adó csökkentése mellett is fokozni lehet az adóbevételek mértékét nemzetközi példákat hozott fel. Utalt rá, hogy a társasági adó 1996-os csökkentése, valamint – kormányzati közlések szerint – az EVA bevezetése is hasonló eredményeket produkált.
Végül, de nem utolsó sorban a képviselő azokat a kormánypárti megnyilatkozásokat is megcáfolta, miszerint Fidesz-kormány annak idején ellehetetlenítette volna Budapestet. Révész hozzátette, ezzel épp ellenkezőleg a polgári kormány idején épült fel a fővárosban a Nemzeti Színház, a Millenáris, a népligeti buszpályaudvar, a Budapest Sportaréna, a Terror Háza, felújították a Sándor-palotát, és a Szent István Bazilikát, elkezdték építeni a Művészetek Palotáját.
(Krónika)
Rapid délutáni friss – Ki mit tud Átlátszó módra + videó
