Az útlezárásokra nem friss havazás miatt került sor – sehol nem esik a hó a megyében, hanem azért, mert a 45-60 kilométer sebességű széllökések miatt hóátfúvások alakultak ki – mondta az ügyeletes.
A hóeltakarító gépek már több órája szinte sziszifuszi küzdelemmel próbálják – eredménytelenül – megtisztítani az érintett útszakaszokat. Mivel Verebet és Lovasberényt Pázmándon keresztül is meg lehet közelíteni, a széllökések mérséklődéséig „feladták” az utat.
Hasonló okok miatt kellett lezárni a Zámoly és Székesfehérvár közötti utat is. Ott még egy keresztbefordult kamiont is ki kell menteni a hónyelvek fogságából – mondta el az ügyeletes.
A megye északi részén, ahol erős a szél, 20 úttisztító gép „cirkál” és takarítja el az esetleges hóátfúvásokat. A gépek készenlétben állnak a megye déli részén is, ott egyelőre gyengébb a szél, nincs hóátfúvás – közölte a klubradio.hu.
Kényszersorozás, bántalmazás, halálesetek – ez ma Ukrajna valósága
