A jelentés szerint a modellkísérlet célját jogszabállyal nem határozták meg, szakmai és pénzügyi megalapozása hiányos. Nem határozták meg a bevezetésétől várt eredményeket, a kiterjesztés feltételeit és azt sem, hogy az ellátottak mekkora létszámáig lehet egyáltalán kísérletről beszélni.
Kifogásolta a számvevőszék elnöke azt is, hogy az egészségügy alapszintjén kiadáscsökkentést nem eredményezett a modellkísérlet, a szervezési és prevenciós díj viszont pluszkiadásként jelentkezik. A megállapítás szerint az egészségbiztosítás részéről hiányoznak a szükséges belső szabályozások, a szaktárca részéről pedig érdektelenség volt tapasztalható.
Az Állami Számvevőszék ezért javasolja, hogy a kormány végezze el a modellkísérlet érdemi értékelését és annak eredménye alapján készítsen elő országgyűlési határozati javaslatot. Az egészségügyi miniszter határozza meg a kísérletben alkalmazandó eljárásokat, az egészségbiztosító főigazgatója pedig készítse el egyebek mellett a modellkísérlettel kapcsolatos belső szabályokat, biztosítsa az elszámolások, dokumentumok folyamatos átláthatóságát és követelhetőségét, de mindenekelőtt egyetlen kísérlettel ne intézze el az átfogó egészségügyi reformot az Országgyűlés.

Ukrán lejárató akció célpontja lett Magyarország – a Tisza Párt is benne van