Átadták a Szabad Sajtó-díjakat

A Szabad Sajtó-díj átadására a hagyományoknak megfelelően az idén is a Pilvax Kávéházban került sor - adja hírül a Magyar Rádió.

MNO
2005. 03. 15. 17:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

15 éves lett idén a Szabad Sajtó Alapítvány – mondta el Földes György, az alapítvány elnöke a hagyományos díjátadáson a Pilvaxban. A márciusi ifjak gyülekezőhelyén Hiller István, a szocialista párt elnöke köszöntőjében történelmi emlékképeket elevenített fel, a múltidézés után pedig a jövővel kapcsolatos reményeit fejezte ki.

- Jobb és igazságos Magyarországot akarunk, de nem mondhatjuk és nem gondolhatjuk, hogy mi vagyunk az elsők, akik ezt így akarják és így mondják – mondta Hiller István. Nem kiegyezésre van szükség, kiegyezést külső hatalommal kell kötni. Mi ezt tettük, tesszük a modern Magyarországban. Belül megegyezést kell kötni. A megegyezést azokkal lehet és azokkal érdemes kötni, akikkel ezt a viszonyt közösen valljuk. A viszony tehát az „és„ kötőszócskában rejlik. Akik haza és haladásban tudnak gondolkodni és akarnak tenni, azokkal lehet, kell és érdemes megegyezni ezért az országért, egy jobb és igazságosabb Magyarországért.

A Pilvax-béli megemlékezésen Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke jelenlétében adták át a Szabad Sajtó-díjakat. Ezúttal is két szerkesztőség és két személyiség vehette át a kitüntetést. Nevezetesen az Erdélyi Riport és a Magyar Narancs szerkesztősége, továbbá Tamás Gáspár Miklós és Aczél Endre. (Magyar Rádió)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.