A levelet az oktatási miniszter jelenlétében írták alá, aki azt mondta, reméli, hogy a politikai erők komolyan veszik a szakmai szervezetek véleményét.
Ez alkalommal Magyar Bálint kiemelte, hogy a tervezet a Magyar Universitas program legfontosabb eleme, amely biztosítja az angolszász típusú, lineáris képzésre való áttérést. A programról többek között kifejtette: ennek keretében biztosítunk nagyobb gazdálkodási autonómiát a felsőoktatási intézményeknek. Arra is kitért, hogy a program nagyobb autonómiát kínál majd az intézményeknek és finanszírozási garanciát is jelent majd.
Bessenyei Lajos, a rektori konferencia elnöke azonban a Gyurcsány Ferenccel folytatott konzultációra emlékeztetve kiemelte: a miniszterelnökkel történt megállapodás lényege az volt, hogy a törvénybe kerüljön be egy olyan pénzügyi garancia, amely biztosítja a felsőoktatás évről-évre növekvő támogatását és nem pedig a most kialakult erőforrás-kivonási folyamat folytatását.
Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete elnöke ugyanakkor hangsúlyozta: komoly aggodalmuk van azzal kapcsolatban, hogy a felsőoktatás finanszírozása az Oktatási Minisztérium adatai alapján jelenleg az 1990-es szinten van reálértékben. Leszögezte: reméli, hogy azok a miniszter urak által adott garanciák biztosítékot jelentenek arra, hogy megáll az elbocsátási hullám a felsőoktatásban, hiszen ha beindul a kétlépcsős folyamat, akkor nem oktatók elbocsátására, hanem a megtartására kell minden erőnket kifejteni.
Forrás: Magyar Rádió

Orbán Viktor: Átlépte a leadott voksok száma az egymilliót az Ukrajna gyorsított unió tagságáról szóló szavazáson!