Kisebb árhullám alakult ki a Felső-Tiszán és mellékfolyóin is. A Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság térségi igazgatója elmondta, hogy a kettő-négy méteres árhullám hatására a Tisza Vásárosnamény térségében kilép a medréből, az előrejelzések szerint a kedden várható tetőzés miatt csak elsőfokú készültséget kell elrendelni.
A Túron Garbolcnál a reggel mért vízállás alapján elrendelték az elsőfokú árvízvédelmi készültséget. A Szamoson Csengernél hétfőn várják az árhullám tetőzését a másodfokú készültséget el nem érő vízszinttel.
Borsodban ugyanakkor csökkent a belvízzel borított terület – közölte az Észak-magyarországi vízügyi igazgatóság szóvivője. Csont Csaba elmondta: a Sajón és a Hernádon nem kell jelentősebb árhullámra számítani, a Bodrogon azonban elképzelhető.
Magyar Rádió

Kiderült, hogy ki a rejtélyes lottónyertes, aki óriásplakátot vett az Oktogonon