Tőkéczki László: Újabban a kádárizmust is forgatja bunkósbotként a jelenlegi magyarországi miniszterelnök. Ő, a kádárizmus többszörösen tipikus terméke, vádolja az ellenzék vezetőjét a kádárizmus visszahozatalának szándékával, aki – a kádári műszerénységet leszámítva – mindenben a kádári hatalomgyakorlást idézi.
Ebben a folyamatban az a legfontosabb, hogy miközben lazaságot és liberalizmust imitál, verbalitásában, káderpolitikájában, lekenyerező lépéseiben, gátlástalan hatalmaskodásaiban stb. a legkeményebb személyi koncentrációjú hatalmat reprezentál. Gyurcsány is, mint Kádár, meg van győződve arról, hogy rendszere és uralma mindenkinek jó – néhány alkalmatlankodót leszámítva.
(Magyar Nemzet, 2005. március 16.)
Busquets és Jordi Alba után Luis Suárez is elhagyja Messit? Itt a válasz!















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!