A kormány politikai kudarcának tartja az egyik érdekképviselet, hogy évek óta most a legmagasabb a munkanélküliség, ami véleménye szerint azt is mutatja, hogy megbukott a kormány foglalkoztatás-bővítésre vonatkozó törekvése. Más szakszervezet a munka ünnepének közeledtével a közszférában dolgozók nehéz helyzetére hívta fel a figyelmet, közös megegyezésen alapuló megoldásokat sürgetve. Többen adtak hangot annak a véleménynek, hogy a 100 ezres nagyságrendű törvénytelen foglalkoztatás visszaszorítása érdekében ki kell terjeszteni és szigorítani kell a munkaügyi ellenőrzéseket.
Wittig Tamás, az MSZOSZ elnöke elmondta: dolgoznak a Munka Törvénykönyv módosításán, mely során szeretnék a munkavállalók és közvetítőik számára biztonságosabbá tenni a munkaerő-kölcsönzés szabályait; el akarják érni, hogy a jogszabályba munkaszüneti napként kerüljön be december 24., valamint a munkavállalók és a szakszervezeti tisztségviselők védelmének erősítése. „Május elseje üzeneteként közösen fogalmaztunk meg követeléseket. Azt mondjuk, hogy több és jobb munkahelyet akarunk, szociális Európát akarunk” – mondta a szakszervezeti vezető.
Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek elnöke a kormány csütörtöki nyilatkozatára utalva azt mondta: nem hiszi, hogy örülni kellene annak, amikor tartósan nő a munkanélküliség. Megismételte azt a szakszervezeti igényt, hogy a Gazdasági Minisztérium szétválasztásával egy önálló közlekedési tárcát kellene létrehozni. Úgy gondolom, hogy a mezőgazdaság és bizonyos értelemben a feldolgozóipar mellett az egyik nagy vesztese lehet a magyar közlekedés az európai uniós integrációnak – mondta Borsik János.

Szikével rabolt ki egy dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron