A lap információi szerint Balla Zoltán január 31-én benyújtott pályázatában múltjáról úgy fogalmazott: 1977-től hivatásos állományú tisztként dolgozott a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságon. A Magyar Nemzet úgy tudja, Balla a köztudomásúan állambiztonsági ismereteket adó tartalékos tiszti iskola elvégzése után 1977-ben a Pest megyei rendőrség III/II-es osztályának operatív tisztje lett, ez azonban nem szerepel pályázati anyagában.
Szakértők szerint közszereplők esetében – az RTF főigazgatója ennek tekinthető – az állambiztonsági múlt elhallgatása felveti a jelölt alkalmatlanságát a tisztség betöltésére. Balla Zoltán sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta a lap értesüléseit. Kijelentette, hogy csak a főigazgató megválasztása után felel a Magyar Nemzet kérdéseire.
Az intézmény jelenlegi vezetőjét, Blaskó Béla vezérőrnagyot már két alkalommal nevezték ki az RTF élére, így a törvény szerint nem pályázhatott a tisztségre.
A pályázók mindegyike a főiskola tanára, akik közül a 25 tagú grémium szerdán délután nevezi meg a következő négy évben főosztályvezetői besorolásban dolgozó új főigazgatót. Az RTF szervezeti és működési szabályzata szerint a főigazgatót a tanács kezdeményezése alapján, az oktatási miniszter egyetértésével, a belügyminiszter előterjesztésére a miniszterelnök bízza meg, illetve menti fel.
Rendszámmágia
Balla Zoltán az általa aktuálisan használt személyautóra rakja át azt az egyedi jelzésű rendszámot, amelyet egy, a feleségével együtt jegyzett vállalkozás számára egy másik autóra adtak ki. A rendszám jelenleg egy olyan, Balla tulajdonában álló Peugeot típusú gépkocsin található, amelynek van saját rendszáma, de a jelzés korábban felbukkant már egy VW Passaton, valamint egy Roveren is.

Két napig hazánkon a világ szeme