A Fidesz szükségesnek látja az ellenzéki pártok bevonását is a kormány Nemzeti Fejlesztési Tervvel (NFT) kapcsolatos munkájába, hiszen a jelenlegi vezetés dolga, hogy kidolgozza a pénzügyi keretek felhasználhatóságát, de a következő kabinetnek kell azt véglegesíteni, így remélhetőleg ez már az ellenzéki pártokat is érinti – mondta Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke. Hozzátette: ha hasonló kerékvágásban halad tovább az oktatáspolitika szemlélete, és nem lesz egyeztetés, jelentős uniós támogatásoktól eshet el az ország.
Emlékeztetett: Gyurcsány Ferenc négypárti egyeztetésre tett javaslatot, de azóta semmi sem történt az ügy érdekében. Kiemelte: a Fidesz 2006-tól megszüntetné azt a rossz gyakorlatot, mely szerint tízezer forint kerül elvonásra minden gyerektől a kistelepülési intézményekben, helyette olyan finanszírozási rendszert vezetne be, ami garantálja az óvodák és az alsó tagozat működését a falvakban, és a felső tagozatos körzetesítésre csak akkor kerülne sor, ha az ellenőrzési és támogatási rendszer ellenére sem lenne biztosított a szakmai háttér. A politikus 2007 januárjától egy olyan francia minta bevezetését látná helyesnek, amely a hátrányos helyzetű szegény gyerekek esetében fokozott figyelmet fordítana arra, hogy az óvoda és iskola pótolja azokat a hiányosságokat, amelyek a szülők aluliskolázottságából erednek.
Az integrált nevelés kapcsán elmondta, helyes a kormány ez irányú elkötelezettsége, de a legjobb szakmai megoldás, ha nem elkülönített intézményekbe kerülnek a gyengébb képességű fiatalok, hanem egy adott osztályon belül több pedagógus, vagy asszisztens segíti a munkát. Megemlítette: sokan veszik fel a kvóta érdekében az elmaradottabb szintű gyerekeket, akik a hátsó padba kényszerülve csak tovább növelik lemaradásukat a szakképzett segítség hiányában.
Gondok vannak a szakképzésben is, hiszen a Medgyessy-kormány különválasztotta a rendszereket. Ezt megoldani a tárca feladata, de sem megoldani nem tudja, sem pedig ellátni a feladatokat, a források kihasználásáról nem is beszélve, hiszen nem készülnek pályázatok sem. Hasznos lenne visszaállítani a második szakma megszerzésének támogatást is – jelentette ki a politikus. Kiemelte: A kis- és középvállalkozásokat érdekeltté kell tenni a gyakorlati oktatásban, amihez nem elég csupán az adókedvezmény, hiszen ezért senki nem alkalmaz szívesen tanulókat. A direkt pénzügyi támogatás enyhítene egyedül ezen a problémán.
A felsőoktatási törvény kapcsán Pokorni Zoltán elmondta: a parlament előtt lévő törvény szakmailag és jogilag is aggályos, nem állja ki az alkotmányos próbát. Hozzátette: a megoldás, ha marad a kétciklusú képzés, de ebből kikerül az orvos, a jogász és az építész szakma, de a kétciklusos megoldás szintén nem indokolt a művészeti és pedagógus ágazatban sem. A többciklusú lineáris képzés bevezetését pedig egyelőre az intézményekre lehetne bízni. Az érettségi kapcsán Pokorni leszögezte: az igazságosság elve alapján legalább egy tárgyból mindenkinek emeltszintű vizsgát kellene tenni az államilag finanszírozott képzések esetében.
Forrás: fideszfrakcio.hu

Szaftos ítéletet mondott Gyurcsányról az internet népe