A kormány változtatna az iparűzési adó rendszerén

A kormány még ebben az évben változtatni kíván az iparűzési adó rendszerén – mondta Veres János pénzügyminiszter a Városi Polgármesterek Találkozóján, Hajdúböszörményben.

MNO
2005. 05. 05. 13:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szaktárca vezetője szerint a jelenlegi rendszer igazságtalan, hiszen az összesen 350 milliárd forintos éves iparűzési adóbevétel 95 százalékán 150 önkormányzat dolgozik. A Pénzügyminisztériumban most több forgatókönyvön is dolgoznak az igazságosabb elosztás érdekében.

A pénzügyminiszter egyelőre nem nyilatkozott arról, hogy a helyhatóságok hozzájuthatnak-e idén a 22 milliárdos állami tartalékhoz. (Magyar Rádió)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.