Az A teszt eredményét megerősítette a B mintavétel is, ezért a Dinamo Minszk játékosa már nem is léphet pályára a fehérorosz válogatott mezében a hazai csapat, Ausztria ellen. – Csak a játékost büntetjük meg. A válogatott elleni szankciót csak az esetleges további pozitív doppingeredmények ismeretében foganatosítunk – nyilatkozta Jan Ake Edvinsson a nemzetközi jégkorongszövetség az IIHF általános titkára.
– A játékos tagadta bármilyen tiltott anyag használatát – közölte Szviatoszlav Kiszelev a fehérorosz küldöttség vezetője, hozzátéve, hogy a doppingvétségen ért húsz éves hokist a csapat minden játékosa és a fehérorosz jégkorongszövetség összes tisztviselője támogatja. A mintavételől kiderült: Filin szervezetében a tiltott anyag megengedett mértékének kétszázötvenszeresét mutatták ki.
A jégkorongban az utolsó doppingbotrány szintén fehérorosz játékos nevéhez fűződik: Vaszilij Pankov szervezetében még 2002-ben mutattak ki doppingszert. A jégkorongvilágbajnokságok
történetében hét évvel fordult elő hasonló eset.

A ChatGPT nem tudta megoldani a matekérettségi egyik feladatát