Valaki megvásárolta a Kulcsár-botrányban hírhedtté vált Britton által alapított BR Med-Support Kft. felét. A baj csak az, hogy az a vevő, aki a papírokban szerepel, erről mit sem tud – írja a Népszabadság.
„Én?! Soha életemben semmilyen cégben semmilyen részesedést nem vettem!” – reagált a lap megkeresésére Sztipánovics Zoltán, aki a papírok szerint februárban 50 százalékos tulajdonosa lett a Britton Kft. ügyvezetőjének a résztulajdonában lévő BR Med-Supportnak. (A Britton az egyik érintettje a volt K&H-brókerbotránynak, Kulcsár Attila több 10 milliárdos sikkasztási ügyének.) Az eladó részint Kerék Csaba, a Britton ügyvezetője, részint a más tulajdonosi körhöz tartozó Multi-Med Profil Kft. volt.
Sztipánovicsot, aki eleddig Pécsett alkalmi karosszérialakatosként élte nyugodt életét, a papírok szerint ugyanezzel a lendülettel kinevezték ügyvezetőnek is. Első meglepetéséből felocsúdva az állítólagos vevő-ügyvezető úgy emlékezett: 2000 körül kilopták a zsebéből az irattárcáját, benne – régi típusú – személyi igazolványával. Azt gyanítja tehát, hogy valaki visszaélt a nevével. A BR Med-Supporttal egyáltalán nem kíván kapcsolatba kerülni, így – bár sem az üzleti élet, sem a jog területén nem járatos – igyekszik megtenni a szükséges ellenlépéseket.
A 10 milliós jegyzett tőkéjű BR Med-Supportot 2002-ben alapította a Britton és a Multi-Med Profil. A cég korábban tagságszervezési feladatokat végzett a Medicina Egészségpénztár részére. (Később ebbe a pénztárba olvadt bele a K&H Bank egészségpénztára is.) 2003-ban a Britton részét Kerék vette meg, a papírok szerint akkor még névértéken. A kft. a brókerbotrány kirobbanását követően befejezte tevékenységét.
Kerék Csaba nem tud semmit
Kerék Csaba – aki az ellene folyó rendőrségi eljárás miatt nem hagyhatja el Budapest területét – kifejtette: soha nem látta a vevőt. Elmondta: az állítólagos Sztipánovicsot egyik munkatársának ismerőse ajánlotta, de az elmúlt napokban – fájdalmára – ezeken a csatornákon már nem lelték fel a gyanúba keveredett ismerőst. Az üzletember mindazonáltal megköszönte a Népszabadság segítségét a bűncselekménygyanús ügy feltárásában.
A kft.-nek az alapszabály szerint két ügyvezetője van. Eddig ezt a posztot a két tulajdonos, Kerék Csaba és Mészáros János töltötte be. A Kulcsár-ügy kapcsán mindketten rendőrségi gyanúsítás alatt állnak. Mészáros nemrég – egészségügyi okokból – ügyvezetői posztjáról lemondott, „találni kellett” hát valakit helyette. Az új ügyvezető Kapitány László lett, akiről Kerék Csaba korábban azt mondta, „technikai feladatokat” lát el, de nem kívánta őt a lapnak személyesen is bemutatni. Amikor mégis elérték, Kapitány megerősítette: szerepe valóban technikai, hiszen Budapest határain kívül csak ő járhat el a Britton ügyeiben.
A megbízatáshoz egy állásközvetítő cégen keresztül jutott. Döntését – mint mondja – eddig nem bánta meg, igaz, egyelőre nem lát tisztán, hiszen a papírok átadás-átvétele a vártnál hosszabb ideig, „előreláthatólag még hónapokig” eltarthat. A Britton esetleges korábbi ügyeiért mindazonáltal semmiféle felelősséget nem vállal.
Felbukkan Ál-Sztipánovics Zoltán
Treit Péter, a Multi-Med Profil ügyvezetője úgy reagált: az általa irányított vállalkozás azért adta el részét a Brittonnal közösen alapított cégből, mert a frigy rossz házasságnak bizonyult, így el akarta vágni az összes kapcsolódást a Brittonhoz.
Az ügyletnél közreműködő ügyvéd – aki nem járult hozzá, hogy közöljük a nevét – elmondta: természetesen ellenőrizte a nála megjelenő, Sztipánovics Zoltánként bemutatkozó 30 év körüli fiatalember személyijét, de semmi gyanúsat nem fedezett fel rajta. Ezt közjegyző által hitelesített aláírási címpéldány is igazolta.
A szerződő felek papírjairól adatvédelmi okok miatt sem ő, sem a közjegyző nem készíthet másolatot, így az állítólagos Sztipánovics fotója sincs meg. A lap kérdésére az ügyvéd egy kifejezetten jól szituált, átlagos magasságú, vékonyabb testalkatú, kissé kisportolt, barna hajú fiatalemberre emlékezett Sztipánovics Zoltán személyében. Megerősítette, a vevő nála bizonyosan nem találkozott az eladókkal.
A lap által előadottak azonban az ő számára is az okirat-hamisítás gyanúját vetették fel, így meg is tette a feljelentését. Szerinte az eladók bizonyosan jóhiszeműek voltak. Úgy vélte, amíg központi adatbázisokból a közjegyzőknek és az ügyvédeknek nincs lehetőségük ellenőrizni, hogy a felmutatott személyiket a rendőrség nyilvántartja-e ellopottként vagy elveszettként, nincs esély az ilyen helyzetek elkerülésére.
A BR Med-Support Kft. tulajdonosai
2002. április 15. Britton Kft., Multi-Med Profil Kft.
2003. november 11. Kerék Csaba, Multi-Med Profil Kft.
2005. február 18. Kerék Csaba, Sztipánovics Zoltán
Forrás: cégbíróság

Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok