Éleződik a verseny a bankok között

Tovább folytatódik a jelzáloghitel-kamatverseny a hazai bankok között. A kamatok csökkentéseként az első negyedév pangása után áprilisban ismét megélénkült a lakáshitelpiac. Az elmúlt öt-hat hétben határozottan megnőtt a lakáshitelek iránti igény – írja a Napi Gazdaság.

MNO
2005. 05. 02. 6:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újra pezseg a lakáshitelpiac. Az elmúlt öt-hat hétben határozottan megnőtt a lakáshitelek iránti igény – tájékoztatta a Napi Gazdaságot néhány bank. Várhatóan a második negyedévben felszökik az új szerződések száma. Ezt a válaszadó bankok arra alapozzák, hogy e terén az egyik legjobb rövid távú indikátor, a megrendelt ingatlan-értékbecslések száma jelentősen megnőtt. Ezt tapasztalta az Erste Bank és az FHB is. Az Erste szerint a 2004-esnél több, a 2003-as adathoz közeli értékbecslést kértek ügyfelei. Az OTP Banknál az első negyedévben nem volt annyi hitelfelvevő, mint tavaly ilyenkor, de márciusban és áprilisban már szintén erősebb érdeklődést tapasztaltak.

A jelzáloghitel-kamatháború is folytatódik, legalábbis az OTP most minden eddiginél határozottabban diktálja a piaci kamatcsökkentés ütemét. A bank általános mérséklést határozott el azon lakáshiteleinél is, amelyeknél még nem küldte padlóra a kondíciókat. Jelenleg az ötévente változó kamatozású forinthiteleik a piac legolcsóbbjai közé tartoznak (új lakásra 4, használtra 6,5 százalék a kamat), akárcsak a devizahiteleik. A bank eszköz-forrás bizottságának (ALCO) döntése szerint májustól 6-ról 5,5 százalékra esik az évente változó kamatú forinthitelek ára az új, és 8-ról 7,25 százalékra a használt lakások esetében.

Az OTP Bank versenyez a szabad felhasználású jelzáloghitelek terén is, a svájcifrank-konstrukcióknál 4,5-ről 3,5, az eurónál 5,5-ről 4,5 százalékra vitte le a kamatokat. A forint esetben általánosan 1 százalék a csökkentés. Hegedűs Éva, az OTP ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a lakáshitel-szerződések lakástakarék-termékkel kombinálva a hitelfizetés első öt évében további 10-20 százalékkal alacsonyabb törlesztőrészletűek, s jelenleg ez a legalacsonyabb a piacon. Külön akció, hogy a bank ebben a hónapban értékbecslést sem számít fel. A Raiffeisennél szintén általános a kamatmérséklés. A piaci kamatozású kölcsönök mellett a kiegészítő kamattámogatásosak és a klasszikus frank- és eurókölcsönök kamatai egyaránt változtak. A devizahitelek váltak olcsóbbá májustól a K&H Banknál is. Az FHB a szerződéskötési díj elengedésével akciózik májusban.

(Forrás: Napi Gazdaság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.