Fővárosi döntés milliós prémiumokról és az Észak-Pesti Kórházról

Milliós prémiumokról döntött ma a Fővárosi Közgyűlés. A kormánypártiak az Észak-Pesti Kórház hasznosítását is megszavazták, a civilek és az ellenzék tiltakozása dacára. A hatályos jogszabályokkal ellentétesen a közgyűlés zárt ülésen, a kormánypártiak szavazataival létrehozta azt a szervezetet, amely az önkormányzati kórházak központosított beszerzéseit intézi a jövőben.

MNO
2005. 05. 26. 19:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fővárosi Közgyűlés ma megszavazta a fővárosi tulajdonban lévő cégek vezetőinek 6 százalékos fizetésemelését. A legmagasabb bérezést a csepeli szenyvíztisztító beruházást vezénylő cég, az Enviró Duna Kft. ügyvezető igazgatói kapják: összesen havi 722 ezer forintot, emellett 8,5 millió forintot kitevő éves prémiumot vihetnek még haza. A cégnek két ügyvezető igazgatója van: egyik a szakmai, másik a pénzügyi vonalért felel.

A zárt ülésen jórészt a kormánypártiak szavazataival fogadták el a nagyobb cégek vezérigazgatóinak 630 ezer forintos havi fizetését, plusz éves jövedelmük 150 százalékos prémiumát. A BKV, a Főtáv és a Fővárosi Közterület-Fenntartó Rt. vezérigazgatói így havi 630 ezer forintot keresnek a jövő hónaptól – ehhez társul még a több milliós prémium. A BKV vezetője esetében a prémium 20 millió forint lenne, ám a közgyűlés megvonta az összeg 20 százalékát a vezérigazgató legutóbbi önkéntes járatritkítási intézkedése miatt.

A közepes társaságok – mint például a Gyógyfürdő Rt., a Vidámpark és a Budapesti Temetkezési Intézet Rt. – vezérigazgatói havi 520 ezer forintot kapnak kézhez majd, amelyet mintegy 6 millió forintos éves prémium egészít ki.

A kisebb társaságok igazgatóinak havi 210-310 ezer forinttal kell megelégedniük – a prémium azonban itt is az éves fizetés 150 százaléka – hangzott el az Info Rádióban.

A Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén egyetértett azzal, hogy kössenek szerződést a XV. kerülettel az Észak-Pesti Kórház hasznosítására. Az ellenzékiek és a kerületi civilek tiltakoztak a döntés ellen. A ülésen tíz civil szervezet képviselői transzparensekkel tiltakoztak a nem egészségügyi privatizációtól tartva. László Tamás a Pátria Egyesület képivseletében a Magyar Rádiónak kijelentette: rejtett módon az Észak-Pesti Kórház területe privatizációjának az előkészítése folyik; olyan hasznosítási pályázatot kívánnak kiírni, amelyikben a legnagyobb árat kínálónak adják oda a területet. – Azok a célok, amelyeket ebben a hasznosítási előkészítésben leírtak, ellentétesek a kormányhatározattal, amelyik újra 50-50 százalék tulajdonba adta a kerületi és a Fővárosi Önkormányzatnak az észak-pesti kórház területét – hangsúlyozta az érdekvédő.

Vajda Pál főpolgármester-helyettes kifejtette: vagyonhasznosítási szempontból várhatóan példaértékű lesz az akció, s hangsúlyozta, hogy az intézmény sohasem volt közkórház. A néhány ellenzéki és egy szocialista képviselő halasztási javaslata ellenére az eredeti indítványt fogadta el a koalíciós többség.

A távirati iroda tájékoztatása szerint a hatályos jogszabályokkal ellentétesen a közgyűlés zárt ülésen, a kormánypártiak szavazataival létrehozta azt a szervezetet, amely az önkormányzati kórházak központosított beszerzéseit intézi majd a takarékosság érdekében.

A közgyűlés döntött arról is, hogy szeptembertől megkétszereződik a BKV jelenlegi 220 kilométeres éjszakai közlekedési hálózata. Az új rendszerbe bevonják az éjszakai szolgálati járatok felét, így könnyebbé válik éjszaka a városközpont és a külső kerületek közötti közlekedés is – számolt be a Klubrádió.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.