Vesztegetést színlelve elkövetett befolyással üzérkedés és adócsalás miatt gyanúsítottként hallgatták ki az ügyészségi nyomozók hétfőn K. Lászlót, a Magyar Hivatalos Közlönykiadó elnök-vezérigazgatóját – tudta meg a Magyar Nemzet Dobos Gabriellától, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjétől. A gyanú szerint Kodelát 2002 nyarán Kulcsár Attila, a brókerügy főszereplője több alkalommal felkereste, és kapcsolataira hivatkozva arra kérte: állítsa le a K&H Bank brókercégének bejelentése nyomán pénzmosás gyanújával indított vizsgálatot. Az utolsó találkozó után két héttel Kodela felkereste Kulcsárt, közölte vele, hogy nem lesz eljárás, a vizsgálat megszűnt, majd állítólagos közbenjárásáért ötmillió forintot vett át a brókertől – áll a gyanúsításban.
Az elutasító határozatot még azon a héten írásba foglalta az ORFK pénzmosás elleni osztálya, ahol a bejelentés nyomán indított vizsgálatot bűncselekmény hiányában – a gyanúsítottak ügyletétől függetlenül – megszüntették. A Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal szerint Kodelának – akinek magánszemélyként befektetései voltak a K&H Equities Rt.-ben – a brókerbotrány 2003. júniusi kirobbanása előtt Kulcsár azt javasolta, hogy az egész összeget készpénzben vegye fel, ötvenmillió forintot pedig a bróker személyesen adott át a politikusnak mintegy befektetései hozamaként. K. László az ötvenmilliót dollárban és euróban vette fel, ám ezt adóbevallásában elmulasztotta feltüntetni, ezért a a hivatal adócsalással is meggyanúsította – mondta el a szóvivő. Hozzátette, K. László ellenvetéssel élt a gyanúsítások miatt és vallomást tett, amelyet azonban a vádhatóság nem kíván részletezni.
A Magyar Nemzet úgy tudja, a brókerüggyel összefüggésben a Fővárosi Főügyészség orgazdaság elkövetésével gyanúsította meg Kelemen Lászlót, a Magyar Nemzeti Bank Rt. felügyelőbizottságának egykori elnökét. Kelemen a gyanú szerint 2002 őszén azzal kereste fel Kulcsárt, hogy elintézi: az Állami Autópálya-kezelő Rt. szabad pénzeszközeit az K&H Equities Rt.-nél befektetési céllal elhelyezi. A vádhatóság szerint ezután Kelemen László megbeszélést tartott a brókerrel és Bitvai Miklóssal, az rt. korábban már meggyanúsított vezérigazgatójával arról, hogy a pénzt látszólag állampapírban helyezik el.
Bitvai ugyanakkor felhatalmazta Kulcsárt, hogy az extraprofit elérése érdekében az értékpapírokkal tőzsdei ügyleteket végezzen, és megállapodtak abban, hogy a hozamon hárman osztoznak. Az ügyészség gyanúja szerint Kelemen László az ügyletekből származó ötvenmillió forintot vett át Kulcsár Attilától. Lapuk érdeklődésére Budai Gyula, Kelemen László védője érdemben nem kívánt nyilatkozni. A Magyar Nemzet információi szerint Kelemen írásban tett vallomást.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!