Rendellenességet tapasztaltak Pakson

Rendellenességet tapasztaltak a paksi atomerőmű szakemberei az 1. blokk múlt hónapban elkezdett karbantartásakor - számolt be a Magyar Rádió.

MNO
2005. 05. 06. 18:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vizsgálat szerint két berendezés között olyan vízhőmérséklet-különbség alakult ki, amely meghaladta az előírt értéket. A Paksi Atomerőmű tájékoztatása szerint az Országos Atomenergia Hivatal a Nemzetközi Nukleáris Eseményskálán a legenyhébb, egyes fokozatba sorolta az eseményt. Az 1. blokk a jövő héttől ismét energiát termel.

A paksi atomerőmű blokkjainak éves tervezett karbantartása az előzetes ütemtervnek megfelelően folytatódik. Az erőmű 4. blokkját szombaton leállítják és várhatóan június első felében indítják újra.

(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.