Romániában nincs árvízveszély-térkép

A környezetvédelmi és vízügyi minisztérium ma déli jelentése szerint 7 megye 180 települése még mindig víz alatt áll, eddig egy személy vesztette életét, 4000 házat és 52 ezer hektár földet tett tönkre az árvíz. A jelentés szerint 3000 személy kilakoltatása vált szükségessé.

MNO
2005. 05. 01. 19:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Realitatea TV beszámol: a szakminisztériumból kiszivárgott információk szerint Románia az egyetlen olyan európai ország, amelyben nem készült a fokozottan árvízveszélyes területeket feltüntető térkép. A szakértők szerint az ilyen típusú természeti csapások leginkább a Bánságot, Erdélyt, Ialomita és Buzau megyéket, illetve a Duna-parti településeket veszélyeztetik.

transindex.ro

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.