Az ítélőtábla szerint e dokumentumok hitelessége kérdéses, hiszen ezek az iratok nem hivatalosak, a cég tagjai pedig egységesen azt állítják, hogy nem volt közgyűlésük a cikkek által megjelölt napokon.
Kántor Andrea ugyanakkor levélben arról tájékoztatta a bizottságot, hogy üzleti titkot és személyiségi jogokat sértő kérdéseket fogalmaztak meg a neki küldött levélben.
Szabó Zoltán szocialista képviselő még a bizottság ülése előtt azt mondta: a Fidesz áll amögött, hogy a bizottsági ülésen nem jelent meg a cégvezetője. Szabó hozzátette: két hete Eörsi Mátyással együtt beterjesztettek egy törvényjavaslatot, miszerint a bíróságokhoz hasonlóan akár büntetőjogi felelősség terhelheti azokat, akik akadályozzák a bizottsági munkát. A Fidesz ezt a változtatást nem fogadta el.
Az ellenzék fideszes képviselői nem jelentek meg a bizottság ülésén. Répássy Róbert közölte: „az Orbán Viktor ellen folytatott politikai háborúnak nincs semmilyen alapja sem, úgy tűnik azonban, hogy sem a szocialisták, sem az Élet és Irodalom című lap munkatársai nem tudnak ebbe a ténybe belenyugodni, és folytatják a lejárató kampányt”.

A Honvédelmi Minisztérium közzétette a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló jelentés összefoglalóját