Mégis vannak magyar letartóztatottak?

Németországban dolgozó magyar cégek legalább hat magyar letartóztatottról tudnak, akiket embercsempészet, illetve illegális munkaerő-közvetítés vádjával gyanúsítanak. Korábban egy német minisztériumi illetékes úgy nyilatkozott: az őrizetbe vettek közt nincs magyar állampolgár. A meghurcolt magyar vállalkozások feljelentést fontolgatnak a tisztviselő ellen – számol be a Népszabadság.

MNO
2005. 06. 03. 6:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Határozott jogi lépéseket fontolgatnak a Németországban folyamatos eljárásoknak kitett magyar cégek Gerd Andres, a német Gazdasági és Munkaügyi Minisztérium államtitkára, a feketemunka-ellenes akciócsoport vezetője ellen: a napokban döntenek arról, hogy büntetőfeljelentést tesznek ellene rágalmazásért, avagy személyiségi jogaik megsértése végett polgári peres úton kérnek elégtételt korábbi kijelentéseiért – írja a Népszabadság.

Gerd Andres a Népszabadságnak adott korábbi nyilatkozatában úgy fogalmazott: a SoKo Bunda akció keretében embercsempészet, illetve illegális munkaerő-közvetítés vádjával hat személyt tartóztattak le, s azt állította: magyar állampolgár nincs köztük. Ezzel szemben a Németországban dolgozó magyar cégek legalább hat magyar letartóztatottról tudnak. A magyar cégeket az államtitkár nyilatkozatának azon része háborította fel
a leginkább, melyben kijelentette, hogy nem kisstílű bűnözőkről van szó. Hozzátette: aki embercsempészetben részt vesz, ott gyakran leánykereskedelem és kábítószer-kereskedelem is szerepel a tevékenységek között. „Ez ugyan nem a mi területünk, de ezeket az embereket célszerű kikapcsolni a forgalomból.„ – írja a Népszabadság.

Tavaly áprilisban a SoKo Pannonia akció keretében a német hatóságok egy NATO-beszállító magyar cégről is azt állították, hogy fantomcég, s kizárólag munkaerő-közvetítéssel foglalkozik. Miután nyilvánvalóvá vált a melléfogásuk, kétségbe vonták a magyar hatóságok által kiadott hivatalos engedélyek és igazolások tartalmát, végül a német adó- és társadalombiztosítási szabályok betartását kérték számon a magyar cégeken, noha az államközi egyezmény kimondja: a külföldi kiküldetésben dolgozókra a magyar jogszabályok érvényesek – nyilatkozott a Népszabadságnak
Tóth Boldizsár, a német hatósági vegzatúrának kitett magyar cégek egyik szóvivője.

Amint azt a lap korábban már megírta, Olajos Péter MDF-es európai parlamenti képviselő írásbeli kérdést intézett az ügyben a belpiaci ügyekért felelős biztoshoz. Addig is, amíg az érintettek választ kapnak, a SoKo Bunda folytatódik.

(Népszabadság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.