„Úgy látom, közel kerültünk az igazsághoz. A Fidesz, mint eddig bármikor az eljárás során, összemossa a valóságot és a féligazságot, s ezzel félretájékoztatja a közvéleményt. Vizsgálóbizottságunk eljutott egy olyan szintre, ami már kényelmetlen a Fidesz kommunikátorai számára. Ezért megpróbálnak megfélemlíteni. Én ezzel nem foglalkozom„ – közölte a szocialista képviselő hétfői sajtótájékoztatóján, a Magyar Nemzet című napilapban megjelent cikkre reagálva.
Hozzátette: a támadás nem új számára, mivel korábban békéscsabai polgármester-jelöltként politikai ellenfelei már előszedték ezt az 1992-es ügyet. Molnár László az előzményekről elmondta: az 1980-as évek első felében a Hargita Ifjúsági Lakásépítő Szövetkezetben társadalmi elnökhelyettes volt, mint a városi KISZ-bizottság politikai munkatársa. A rendszerváltás idején, 1990-ben alakult meg a Hargita Plusz Építőipari Kft., amely folytatta a szövetkezet munkáját. Ebben a cégben, mint tulajdonos, vezetőként dolgozott másik négy, szintén tulajdonos vezetőtársával együtt.
A politikus cáfolta a Magyar Nemzetnek azon állítását, hogy a kft. vezetőjeként közvetlenül pénzt vett volna át bárkitől. „Nyilván vettek fel előleget, foglalót a kollégák, ez nem az én reszortom volt” – mondta. A képviselő tájékoztatást adott arról, hogy a kft. ügyvezetőjeként az 1992-ben történtek miatt 1997-ben a bíróság – 4-5 év vizsgálódás után – pénzbüntetésről intézkedett. „Az összeget befizettem, és azóta igyekszem elfelejteni a történteket. Az ügy tanulsága miatt elvégeztem a közgazdaságtudományi egyetemet és jogi szakoklevelet is szereztem, hogy később ilyen szakmai tévedéseket ne követhessek el” – tette hozzá.
Molnár László közölte: nem mond le bizottsági elnöki posztjáról, hiszen bár korábban szakmailag tévedett, a történtek nem a saját anyagi gyarapodását szolgálták – számol be a hirado.hu a távirati iroda nyomán.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében