Demeter: Veres elismerte kapcsolatát az AirBridge igazgatósági tagjával

Veres János pénzügyminiszter és Leonov Péter, a Malévra ajánlatott tevő AirBridge igazgatósági tagja 2004 decemberében közös tárgyaláson vettek részt – mondta Dobó László (Fidesz). A politikus felszólította a kormányt: hozzák nyilvánosságra a tárgyaláson készült jegyzőkönyvet, amelyből kiderül, hogy a megbeszélésen szóba került-e a Malév privatizációja.

MNO
2005. 08. 25. 13:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veres János pénzügyminiszter és Leonov Péter, az AirBridge igazgatósági tagja a Power Systems nevű cég képviselőjeként 2004 decemberében tárgyalt egymással a magyarországi földgázpiacról – mondta Dobó László fideszes képviselő a Malévre ajánlatot tevő AirBridge Andrássy úton lévő székhelye előtt tartott sajtótájékoztatóján csütörtökön. A politikus felszólította a kormányt, hogy azonnal hozza nyilvánosságra a tárgyalásról készült jegyzőkönyvet vagy feljegyzést, amelyből kiderülhet, hogy a megbeszélésen szóba került-e a Malév privatizációja.

A sajtótájékoztatón megjelent Zubek János, az AirBridge felügyelőbizottsági tagja, aki cáfolta a 160 milliós vételárról szóló információt és azt, hogy 700 Malév-dolgozót bocsátanának el.

Demeter Ervin, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes tagja a távirati irodának elmondta, hogy Veres János lényegében elismerte személyes kapcsolatát Leonov Péterrel. Szerdán a pénzügyminiszter és az AirBridge is cáfolta Rogán Antal állítását, miszerint Veres János és Leonov Péter évfolyamtársak és barátok voltak a Marx Károly Közgazdaság-tudományi Egyetemen.

Rogán Antal mondanivalójának a lényege az volt, hogy Leonov Pétert és a pénzügyminisztert személyes kapcsolat fűzi össze. Hogy ez a személyes kapcsolat miből táplálkozik, hogy az egyetemi évekből vagy egyéb üzleti életből, az szerintem részletkérdés. A fő állítását Rogánnak tulajdonképpen elismerte a pénzügyminiszter – közölte Demeter Ervin.

A politikus elmondta azt is, hogy a szakbizottság pénteki ülésén a Malév privatizációjának nemzetbiztonsági vonatkozásait fogják áttekinteni. Közölte: a nemzetbiztonsági szolgálatoknak a feladatai közé tartozik, hogy egy kiemelten fontos gazdasági intézmény értékesítése előtt vizsgálatot végezzen. Sajtóhírek szerint megtörténtek a vizsgálatok, ezért ennek az eredményéről szeretnénk tájékozódni. Problémákat látunk, és szeretnénk tudni, hogy ezekre milyen megoldási javaslatok vannak – tette hozzá.




Ha Zubek János, az MSZP korábbi sajtótitkára az elmúlt hetekben Magyarországon tartózkodott volna, akkor tisztában lenne azokkal a tényekkel, amelyek az elmúlt időszakban elhangzottak a Malév privatizációval kapcsolatban – olvasható Papcsák Ferenc közleményében. A fideszes országgyűlési képviselő szerint Zubek János egyedül maradt, csakúgy, mint az MSZP, aki egyedüliként továbbra is kiáll a Malév előnytelen privatizációja mellett. A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség után, mind az MDF, mind a másik kormánypárt az SZDSZ is ellenzi a Malév Rt. értékesítését. Teszik mindezt a nyilvánosságra került adatok és tények birtokában.

Bízunk abban, hogy az ÁPV Rt. ügyvezetése és igazgatósága nem hozza hátrányos helyzetbe a magyar államot és a Malév Rt. a közvagyon részeként továbbra is magyar nemzeti légitársaság marad – olvasható a dokumentumban.

(Fidesz.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.