Köszönöm szépen, jól vagyok, a szabadság is jó volt – kezdte keddi rádióinterjúját Gyurcsány Ferenc, aki három hét szünet után adott ismét interjút a Krónikának. A miniszterelnök elmondta, pihenése egy részét egy könyv írásával töltötte, amely szeptemberben már az olvasókhoz kerülhet. Gyurcsány Ferenc elmondta, azért írja a könyvet, hogy lehessen tudni, mit gondol kormányfőként. – Hajtott a belső késztetés, hogy megosszam gondolataimat az emberekke, mert amióta miniszter, majd később miniszterelnök lettem, azóta viszonylag keveset írtam. Korábban, az azt megelőző három-négy évben rendszeresen megpróbáltam megírni, hogy mit gondolok az országról – közölte a miniszterelnök.
Arra a felvetésre, hogy tartalmazza-e majd a könyve a köztársasági elnöki posztról, az új államfőről, illetve Sólyom László augusztus 20-i beszédével kapcsolatos gondolatokat, a miniszterelnök közölte, közvetlenül az államfői posztról nincsen benne részletes értékezés. Gyurcsány Ferenc ugyanakkor izgalmas, iránymutató, államférfihoz méltó, kiegyensúlyozott beszédnek nevezte Sólyom László megnyilvánulását az ünnepen. Hozzátette: a beszédnek nincs olyan része, amivel egyáltalán ne értene egyet, beleértve azt is, amikor az államfő úgy fogalmazott, a határon túli magyarok állampolgársága fájdalmasan félresiklott. – Ez pontos minősítés – mondta Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök szerint a megegyezéshez és a türelemhez bátorság kell. – Nekem van bátorságom ebben az ügyben kidolgozni állhatatosan azt a megoldást, amelyet elfogad itthon tízmillió ember, elfogadja a határon túl élők túlnyomó többsége, beilleszkedik a magyar jogrendbe, beilleszkedik az európai jogrendbe – közölte a kormányfő.
Gyurcsány Ferenc elmondta, a napokban felkéri Kóka János gazdasági minisztert, kezdeményezzen egy újabb konzultáció-sorozatot a következő hét-nyolc év fejlesztési programjához illeszkedően a gazdaság fejlesztéséről. A miniszterelnöknek nincs tudomása arról, hogy szakmai és politikai nyomás nehezedne az ÁPV Rt.-re a Malév privatizációja kapcsán. Gyurcsány Ferenc szerint a légitársaság magánkézbe adása nem politikai, hanem „egy nagyon világos szakmai és üzleti kérdés”. – Én azt mondom, bízzunk abban, hogy akiket megbíztunk az üggyel, azoknak helyén van az eszük. Előre farkast kiáltani? Ennek nincsen sok értelme – véli a miniszterelnök.
(Magyar Rádió)

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított