Magyarország Nagy-Britanniával együtt összességében az 5. legnagyobb tőkeexportáló ország Szlovákiába. Tavaly azonban az első helyen voltunk 191 millió dolláros, vagyis közel 40 milliárd forintos közvetlen működőtőke-kihelyezéssel. A jelentős magyar érdeklődésnek több indoka is van – mondta Parragh László. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hozzátette: Szlovákiában kedvezőbb a befektetési környezet, mint hazánkban, mert alacsonyabb az adóterhelés, gyorsabb az ügyintézés és előnyben részesítik a befektetőket.
A folyamat egyik következménye, hogy Magyarország elveszíti a tíz év alatt megszerzett térségbeli előnyét – mutatott rá a kamarai elnök, hangsúlyozva: a Szlovákiába települő magyar vállalkozások oda adóznak és termelnek nyereséget, így hazánkban lassan épülnek az utak, lassabban korszerűsödik az egészségügy, kevesebb jut jövedelemre. Parragh László úgy véli, csökkenteni kellene az állam szerepét, az elvonásokat, a Munka Törvénykönyvének ezzel kapcsolatos szabályozásait. Mint mondta, meg kellene próbálni azt a versenyelőnyt visszaszerezni, ami az évek során már megvolt és felhalmozódott nálunk. Véleménye szerint ugyanis érdemi lépések nem történtek a versenyképesség helyreállítása érdekében.
Parragh László felhívta a figyelmet a vegyes kamarák alapításának szükségességére, amelyek segítségével jobban meg tudnák védeni a külföldre települő magyar cégek érdekeit.
(Forrás: Magyar Rádió)
XIV. Leó pápa fogadta Volodimir Zelenszkijt
