– Az egyik legfontosabb ellenérvünk a kórház-privatizációval szemben az volt, hogy a privatizátornak mindenképpen a befektetett pénzét ki kell vennie. Jelen esetben azt a konstrukciót találták ki, hogy menedzsmentdíj formájában veszi ki a szolgáltató, a befektető a profitját a cégből. Ez azt jelenti, hogy a pénzügyi eredmény 40 százalékát menedzsmenti formában szeretné elvinni a befektető, ami egyébként a közbeszerzési törvénybe ütközik – véli Kupper András.
Hozzáteszi: szabálytalan volt a szerda esti rendkívüli ülés is, ahol döntöttek a részleges privatizációról, hiszen nem sikerült összehívni a kórház felügyelő bizottságát, pedig egy ilyen szerződés beterjesztéséhez és elfogadásához kötelező benyújtani a felügyelő bizottság határozatát is és szabálytalan módosításokkal volt tele a pályázati eljárás is – adta hírül a Magyar Rádió.
Szolnoki Andrea az elhangzottakra reagálva közölte: a Schöpf-Merei Ágost Kórház fejlesztésére kiírt pályázat esetében nem beszélhetünk privatizációról, mivel az ingatlan továbbra is a fővárosi önkormányzat tulajdonában marad, a nyertes pályázó gyakorlatilag üzemeltetési jogokat szerez. A főpolgármester-helyettes szerint a befektető által tőkeemeléssel megszerzett 49 százalékos üzletrész a szerződés lejártakor, 15 év múlva, térítésmentesen visszaszáll a fővárosi önkormányzatra.
Orbán Viktor: Magyarország pólókirályság!
