Lengyelország tartja az euró bevezetésének határidejét

MNO
2005. 10. 24. 10:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lengyelországban 2009-re teljesülnek az euróövezeti csatlakozás feltételei, de ehhez nem kíván különösebb erőfeszítést tenni – mondta a lengyel miniszterelnök-jelölt, Kazimierz Marcinkiewicz. Marcinkiewicz azt fejtegette, hogy az eurócsatlakozás céljának nem fogják alárendelni a gazdaságpolitikát – adta hírül a távirati irodára hivatkozva a Hvg.hu.

Marcinkiewicz kijelentette azt is, hogy folytatják a privatizációt a tőzsdén, habár a legnagyobb kereskedelmi bank, a PKO Bank Polski, a PKN Orlen és a Lotos olajtársaság, a KGHM fémművek és a PGNiG gázmonopólium fölött a kormány mindenképpen megtartja az alapvető ellenőrzést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.