Nagy József elmondta: a fegyelmi vizsgálat első napján semmi olyan dokumentum, tény vagy adat nem vált ismertté, ami az említett ügyben eddig nyilvánosságra került, illetve kiadott hivatalos információkat cáfolná.
A Hír TV értesülései szerint az APEH-nél zajló fegyelmi eljárás első adatai alapján kiderült, hogy az a köztisztviselő, akit Gyurcsány Ferenc cégadatainak lementésével gyanúsítanak, felettesei utasítására cselekedett, és így munkáját végezte.
A Színes Bulvár Lap információ szerint – állítólag – azzal védekezik a megvádolt köztisztviselő, hogy valaki visszaélt belépési kódjával, és nem ő lopta ki az adatokat az adóhivatalból. Az APEH sajtóosztályán úgy reagáltak, hogy a fegyelmi vizsgálat lezárultáig nem nyilatkoznak az ügyről.
Révész Máriusz, a Fidesz szóvivője kiemelte, hogy a Fidesznek semmi köze a letöltött APEH-adatokhoz. A fideszes politikus szerint az MSZP figyelemelterelő akciójáról van szó, és a szocialisták az adóhivatallal közösen dolgozták ki a forgatókönyvet. Révész úgy véli: nem véletlen, hogy az APEH akkor hozta nyilvánosságra a visszaélés és a vizsgálat tényét, amikor a kormányfőt hallgatta meg a vagyonosodását vizsgáló parlamenti bizottság.
Az MSZP szóvivője, Nyakó István kijelentette: semmi közük ahhoz, hogy az APEH mikor vizsgálja adavédelmi rendszerét, és az eredményt mikor hozza nyilvánosságra. A szocialista politikus szerint azt érdemes vizsgálni, kinek állhatott érdekében a dokumentumok eltulajdonítása.
Mint ismert, a Népszabadság arról számolt be, hogy a fegyelmi eljárás alá vont hivatalnok Juhász István ellenőrzési elnökhelyettes titkárnője. A napilap azt is kiderítette, hogy az APEH nem a Gyurcsány Ferenc bizottsági meghallgatását megelőző napon értesült az akcióról, mint ahogy eddig állították, hanem mintegy két hete tárták fel az esetet.
(Forrás: Színes Bulvár Lap, MN, nol.hu, Hír TV)
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
